24.01.2016

Slovan Duslo Šaľa – SHK Veselí nad Moravou 27:20 (14:11)

Slovenský celek se z bodů radoval i v souboji mezi Duslem Šaľa a Veselím nad Moravou. Domácí celek zaskočil Moravanky hned v úvodu třemi svižnými trefami a rychle nabytým tříbrankovým náskokem (4:1). Veselanky se sice rychle rozkoukaly, úvodní manko se jim však až do přestávky nepodařilo umazat, naopak na rozdíl šesti branek už v 18. minutě zvyšovala Bahylová. V samotném závěru první třicetiminutovky se korekce na rozdíl tří tref zdařila Šustkové, ovšem hned v úvodu druhé půle si pětibrankové vedení vzaly Slovenky zpět (18:13). Potom se hra vyrovnala, domácí si ale udržovaly bezpečný odstup. V samotném závěru zápasu pak domácí házenkářky nasypaly do sítě Veselí v rychlém sledu čtyři střely, na které našly Veselanky odpověď jen jedenkrát a z utkání tak odešly poraženy sedmibrankovým rozdílem 20:27.

Nejvíce branek: Klučková 7/4, Bahýlová 4, Pócsíková 4 – Šustková 7/2, Olšovská 4, Romanová 3. Rozhodčí: Brunovský, Čanda. Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2. Vyloučení: 1:4. Diváci: 500.

Radim Pernický, trenér SHK Veselí nad Moravou: "Gratuluji soupeři k výhře. My jsme jim k tomu přispěli nedisciplinovaností osmnácti technických chyb je taky dost."