06.05.2018

Slavie využila domácí prostředí i podruhé, Panenky se utkají s Olomoucí o bronz

Se vztyčenými hlavami mohou odejít ze semifinálové série play – off ženy SHK Veselí nad Moravou. Postoupit do finále se jim sice přes pražskou Slavii nepodařilo, nicméně v Praze zanechaly dobrý dojem. Nyní je ve hře ještě bronzová medaile, o kterou se naše hráčky utkají s Olomoucí.

3. zápas: DHC Slavie Praha – SHK Veselí nad Moravou 24:19 (14:10) stav série 2:1

Slavia si šla za finálovou vstupenkou od prvních minut. Veselí pustila do vedení jen v úvodu, kdy ve 4. minutě hostující tým vedl 1:0. Pak už se otěží zápasu chopily domácí hráčky, v 15. minutě to bylo 6:2, deset minut před přestávkou 10:4 a o poločase 14:10. Ve druhé půli ale Veselanky souboj pořádně zdramatizovaly, když se ve 49. minutě dotáhly na rozdíl jediného gólu 18:19 a Pražanky se musely bát o výsledek. Vzaly ale rozum do hrsti, konkrétně Jačková, Chlupová a Galušková třemi trefami vrátili Slavii vedení 22:18 a vítězství si pak už domácí tým pohlídal. (zdroj: chf.cz)

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 4, Zemčíková, Novotná 5/2, Lukšíková 2, Šustková 6, Divílková 1, Kutálková, Soldánová, Veselková 1/1.

Nejvíce branek Slavie: Galušková 5/1, Jačková 5, Šetelíková 4
Sedmimetrové hody: 2/2:5/3.
Vyloučení: 4:3.
Rozhodčí: Blanar, Haramul.