10.03.2017

Skvělý výkon Panenek na palubovce českého mistra, Most se na výhru pořádně nadřel!

Měl to být souboj kočky s myší, vždyť nejlepší český tým posledních let a aktuálně druhý celek tabulky hostil družstvo s minimální nadějí na postup do play – off, jenže… 6 minut před koncem svítil na tabuli vyrovnaný stav 21:21, a to Veselanky měly za sebou dílčí úspěch v podobě vyhraného poločasu!

DHK Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 25:22 (11:14)

Už úvod zápasu naznačoval, že to Most nebude mít nijak snadné. Most sice až do 23. minuty většinou vedl, ale maximálně jen o dvě branky a častokrát Veselanky dokázaly stav vyrovnat. Závěr poločasu pak našim hráčkám vyšel na výtečnou. Nejprve náš celek poslala do vedení na 9:10 Jana Šustková, aby v závěru poločasu Kristina Pastorková s Janou Šustkovou získaly pro Veselí nečekaný tříbrankový náskok 11:14.
Po změně stran se dal očekávat drtivý nápor domácího týmu, ale výborná práce naší obrany a dobrý výkon gólmanky Jany Vašulkové je k tomu nepustily. Naopak Panenky hrály nadále svou hru a ve 40. minutě už vedly 13:17! Ještě o tři minuty později to vypadalo na dosud největší senzaci letošního ročníku Interligy, Veselí totiž vedlo ve 43. minutě 14:18. Pak ale přišla hluchá šestiminutovka našeho týmu, kterou domácí celek využil k obratu na 20:18. Přestože se zdálo, že Most už bude na koni a své skóre začne rychle navyšovat, opak byl pravdou. Kristina Pastorková, Mária Olšovská a Nikol Soldánová se postaraly o srovnání skóre na 21:21, a to pouhých šest minut před koncem. O tři minuty později to bylo 23:22. V závěru měl Most více štěstí, neboť střely Šustkové a Olšovské nenašly svůj cíl, stejně jako střela brankářky Vašulkové přes celé hřiště na prázdnou branku. Most tak nakonec vyhrál tříbrankovým rozdílem, přestože v utkání vedl tímto rozdílem právě až v samotném závěru utkání.

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Bylo to dnes vydřené vítězství. Měli jsme obrovský problém se soupeřovou obranou, která velmi dobře spolupracovala s brankářkou. Zkoušeli jsme dva obranné systémy, které nemohu říct, že by nám nevycházely. Máme ale spíš problémy dostat se do zápasu, nebo ho dříve ovládnout. Naštěstí jsme se nevzdali, stále jsme věřili, že to zvládneme i za stavu 15:18, kdy se zápas začal lámat a šňůrou pěti branek se nám podařilo zápas otočit. I v šatně jsem hráčkám říkal, že zápas se hraje na šedesát minut a ukázala se naše trénovanost. Skvěle nás ve druhé polovině podržela brankářka Dominika Müllnerová. Podobné zakopnutí jsme si nemohli dovolit. Soupeř zahrál nad hranice svých možností a zaslouží si velkou gratulaci.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „V průběhu celého zápasu jsme se snažili hrát naše tempo hry a dělat minimum chyb. Most byl favoritem a je to kvalitní a silné družstvo. Dařilo se nám to hlavně v prvním poločase, bohužel ve druhé půli jsme měli pár vyloučení, která nás stála otočení výsledku. V závěru jsme trochu odešli i fyzicky a zápas už neměl takové tempo. Děvčata si zaslouží velký dík za bojovný výkon a dodržení taktických pokynů.“

Veselí: Vašulková, Lekešová – Olšovská 4/1, Kosinková, Novotná 2, Lukšíková 2, Vinklárková 1, Šustková 7/1, Pastorková 4, Melichárková, Vargová, Soldánová 2, Krokavecová.

Branky Mostu: Szarková 7/1, Mikulčik 4, Dvořáková 4, Růčková 4/3, Jeřábková 2, Chmelařová 2, Kovářová 1, Zachová 1.

Sedmičky: 4/4:3/3, vyloučení: 3:3, rozhodčí: Macho, Hájek, 425 diváků.