SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
05.11.2017

Silné Veselí táhla brankářka. Andělé nakonec výhru vybojovali

Byl to asi nejnáročnější zápas Černých andělů v probíhající sezoně. Soupeř z Veselí nad Moravou, které vede bývalý mostecký kouč Luboš Hudák, zahrál pod Hněvínem skvěle. Andělé ale díky závěrečné patnáctiminutovce dokázali urvat vítězství 30:24

 

Černí andělé versus Veselské panenky.Foto: DENÍK/Václav Veverka

„Dobře to dopadlo,“ usmíval se po střetnutí domácí kouč Peter Dávid. Měl proč. Hostující házenkářky v dynamickém zápase držely s Anděly krok až do druhé poloviny druhého poločasu a to především díky skvělé brankářce Lekešové, která zlikvidovala hned první tři sedmičky domácího celku. Na další dvě už nestačila.

„Ale speciálně je netrénuji, prostě jsem si věřila. Myslím, že jsme tady odehrály výborný zápas, ale náš problém je ten, že nedáváme vyložené šance,“ kroutila hlavou gólmanka Veselí Simona Lekešová. Její tým se držel Mostu ve fyzicky náročném zápase nadostřel, nakonec ale Severočešky výhru o šest gólů urvaly. A trenér Dávid si oddychl podruhé.

„Měli jsme obrovský problém v prvním poločase se prosadit přes soupeřovu brankářku. Je to náš problém, doslovně choroba, neboť máme obrovský problém v koncovce. Dostaneme se do dobrých šancí, ale nedaří se nám je proměnit. To je naše mínus,“ vyjmenovával slovenský stratég a pokračoval:

„Naše plus je to, že tlačíme hru stále dopředu a v okamžiku, kdy se láme zápas, ho dokážeme převzít na naší stranu. Měli jsme trošku obavy, protože kvůli zranění na noze nám nebylo doporučeno zařadit do hry Markétu Jeřábkovou. Nemocná je také Simona Szarková, ale ta nastoupila. Jsme rádi, že jsme zápas ustáli i s takovými oslabeními.“

Autor: Václav Veverka

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem