SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
09.04.2016

SHK Veselí nad Moravou – Zora Olomouc 26:22 (11:13)

Utkání obratů sledovali diváci v hale ve Veselí nad Moravou. Domácí házenkářky se nejprve v úvodu zápasu ujaly vedení (4:3), po zbytek první třicetiminutovky ale za soupeřkami zaostávaly a o poločase s Hanačkami prohrávaly dvoubrankovým rozdílem. Hned na začátku druhého poločasu však Veselanky Zoru zaskočily. Rychle vyrovnaly (13:13) a vzápětí se chopily tříbrankového vedení 16:13. Na tento obrat už Hanačky nedokázaly zareagovat, naopak jejich ztráta narůstala a v 53. minutě prohrávaly 17:23. Až v závěru zápasu se Hvostaľová se Ždánskou postaraly alespoň o kosmetickou korekci skóre, přesto odešly Olomoučanky z utkání poraženy a zkomplikovaly si tak cestu k účasti v play-off. K vítězství prostřílela Veselí především kanonýrka Olšovská, autorka čtrnácti branek v utkání.

Nejvíce branek: Olšovská 14/7, Šustková 5, Vargová 4 – Kubáčková 8, Fryčáková T. 4, Gebre Selassie 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmimetrové hody: 8/7 – 1/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 420.

Trenér Slavomír Varga, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Chci ocenit výkon soupeře, kterému šlo o hodně. Nebylo to jednoduché hrát pod takovým tlakem, v tom jsme my měli v tomto lehčí úlohu. Zápas byl korektní. Chtěl bych opět pochválit děvčata za přístup a výkon, myslím si, že se nám povedlo navázat na předchozí výkony a dokázali jsme, že to není náhodný jednozápasový nebo dvouzápasový nárůst formy, chtěli bychom ve výkonech pokračovat a zlepšovat ve zbytku sezony.”

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Gratuluji domácímu týmu k vítězství a my jsme se víceméně drželi v souboji dobře. První poločas byl z naší strany docela dobrý, plnili jsme úkoly, které jsme si stanovili. Bohužel nám nevyšel začátek druhé půle, prvních deset minut, což bylo klíčové a domácímu týmu pomohla výměna brankářek, kdy nás jejich brankářka vychytala opravdu v jasných brankových příležitostech. To byly klíčové momenty. S nasazením můžu být spokojený, hráčkám můžu vytknout jen střelbu.”

Zdroj:http://www.zeny.chf.cz/content.aspx?contentid=20077

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem