SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
03.10.2015

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 30:28 (16:11)

Sokol Písek zatím vybojoval v soutěži jen bod za remízu s výběrem HC Plzeň a na další body si brousily zuby před cestou do Veselí nad Moravou. Proti Panenkám ale Jihočešky narazily. Vyrovnané skóre držely jen v prvních deseti minutách, potom začaly Veselanky své vedení navyšovat a do druhého poločasu vstupovaly s pětibrankovým náskokem. Po deseti minutách hry ve druhém poločase stáhly Sokolky náskok Veselí na rozdíl tří branek, deset minut před koncem to bylo dokonce jen o dva.  Házenkářky Písku se držely v dostřelu až do konce, blíž než na dvě branky rozdílu se ale k Veselankám nepřiblížily. V poslední minutě se sice ještě strhla přestřelka střídavě před oběma brankovišti, Písek už ale domácí nepřetlačil a Veselí podlehl dvoubrankovým rozdílem 30:28.

Nejvíce branek: Šustková 8, Vinklárková 6, Zelinková 6/3 – Kovářová 9/2, Kozáková 6, Pošustová 5. Rozhodčí: Kaufman, Procházka. Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2. Vyloučení: 7:4. Diváci: 200.

Radim Pernický, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Pro nás jsou nejdůležitější dva body, které byly velmi vydřené hlavně s ohledem na druhý poločas. Průběh utkání jsem očekával, protože soupeř má kvality, zlepšuje se a určitě nahoru půjde dalším zápasem. Zápas nám ukázal, že propadáme v obraně a nectíme pokyny, které si říkáme a podle toho to tak dopadá. V prvním poločase se blýskla naše brankářka, která měla padesátiprocentní úspěšnost v počtu chycených střel.”

Ondřej Václavek, trenér Sokolu Písek: „Chci pogratulovat domácím k zisku dvou bodů, protože je získali oprávněně, hlavně po prvním poločase, kdy jsme my nepředváděli naší hru. Ve druhém poločase jsme konečně začali bojovat, tak, jak bychom měli bojovat o interligové body. V utkání s Veselím, Prešovem, Plzní a jinými, nám chybí taková jiskra, kde bychom se dostali do zápasu na začátku střetnutí a dovedli ho do vítězného konce. Čeká nás ještě hodně práce.“

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem