25.10.2015

SHK Veselí nad Moravou – Bemaco Prešov 24:24 (9:7)

Vyrovnané utkání sehrály celky Veselí nad Moravou a Bemaca Prešov. Domácí házenkářky se sice v patnácté minutě ujaly tříbrankového vedení, slovenský soupeř se jim ale držel za patami. Na začátku druhého poločasu odskočily Panenky Slovenkám na rozdíl pěti branek 14:9, hostují hráčky ale dokázaly ztrátu rychle zkorigovat a do konce zápasu se udržovaly v dostřelu jediné branky. V závěru měly k vítězství lépe nakročené Veselanky, které dvě minuty před koncem vedly 24:21, v závěru ale Prešov zpřesnil a snížil na rozdíl jedné branky. Utkání vygradovalo v poslední minutě, poslední střelou Šutranová prostřelila domácí obranu a míč skončil až za brankářkou Lekešovou doslova v posledních vteřinách zápasu.

Nejvíce branek: Vinklárková 6/1, Šustková 6, Romanová 6 – Šutranová 10/5, Gajdošová 4, Harčarufková 4. Rozhodčí: Valášek, Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/1 – 5/5.  Vyloučení: 6:7. Diváci: 242.

Radim Pernický, trenér Veselí nad Moravou: „Pro nás je to jeden z nejhorších zápasů, které jsme odehráli. Brankářky byly slabé na obou stranách. Pokud se nemůžete spolehnout v utkání ani na jednu hráčku, tak je to špatné. V utkání jsme měli špatnou disciplínu, na kterou jsme doplatili. Soupeři gratuluji k bodu."