04.11.2018

SHK Veselí nad Moravou – Bánovský HK Gabor Bánovce nad Bebravou 36:26 (19:13)

8. kolo MOL ligy

Panenky se představily domácím divákům v tomto  kalendářním roce naposledy a měly k tomu příznivého soupeře, poslední celek Bánovce nad Bebravou.

Průběh prvního poločasu však nenasvědčoval, že se jedná o zápas favorita s posledním mužstvem MOL ligy.  Bánovce byly po polovinu prvního dějství více než vyrovnaným soupeřem a s Veselím držely krok. Misky vah se začaly převažovat na stranu Veselí až od 18. minuty, domácí hráčky vypracovaly do konce poločasu šestibrankový náskok.

Druhá půle už byla plně v domácí režii. Panenky si čím dál tím více upevňovaly své vedení, které narostlo až na desetibrankový rozdíl. V brance se zaskvěla několikrát Hřebejková, která dostala možnost si zachytat v brance místo Lekešové a v útoku se představila v dobrém světle pivotka Divílková, jenž zacelila mezeru za zraněnou Pastorkovou.

Nejvíce branek: Kubáčková 9/4, Divilková 7, Novotná 5 – Obstová 8, Matušincová 7, Michnová 5/2. Rozhodčí: Petr Kichner, Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 7/5 – 3/2. Vyloučení: 5:2. Diváci: 256.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „My jsme zápas v útoku hráli tak, jak jsme chtěli, v obraně jsme propadávali, nehráli jsme to naplno. Dali jsme prostor více hráčkám. Zkoušel jsem na obraně různé sestavy, ale i když někoho postavím, jedna na jednu si každá musí ubránit a v tom jsme propadávali. Doma jsme dostali hodně gólů.”