SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
23.09.2017

Senzace, Panenky ukončily sérii Michalovců bez porážky, trvala 20 měsíců!

Naposledy 31. ledna 2016 poznaly hráčky Iuventy Michalovce v česko-slovenské nejvyšší soutěži házenkářek hořkost porážky. V sezóně 2015/2016 prohrály na palubovce pražské Slavie 24:19. V minulém soutěžním ročníku aktuální mistr Interligy a slovenský šampión neprohrál ani jednou a padl až dnes. Nutno říci zaslouženě. Michalovce totiž ani jednou za celý zápas nevedly a vyrovnaný stav dokázaly udržet pouze za stavu 0:0.

SHK Veselí nad Moravou – Iuventa Michalovce 29:27 (18:13)

Házenkářky SHK Veselí nad Moravou vlétly do utkání se silou tornáda. Vycházely ze zabezpečené obrany a před brankou soupeře roztočily svůj vír. Výsledkem bylo, že po 6 minutách svítilo na tabuli skóre 3:0, když se o branky rozdělily: Jana Šustková, Mária Olšovská a Nikol Soldánová. Hostující tým se poprvé střelecky prosadil až v 8. minutě, kdy se prosadila Marianna Rebičová. O tři minuty později to ale bylo už 6:2, když se v domácí bráně několikrát předvedla Simona Lekešová. Michalovce udeřily mezi 13. a 16. minutou, kdy snížily stav ze 7:3 až na 7:6. Ve 20. minutě to bylo 9:8 a zdálo se, že se hostující celek již z překvapivého úvodu otřepal. Opak byl ale pravdou. V rozmezí pouhých 4 minut Panenky opět roztočily svůj kolotoč a přidaly 5 branek, změnily tak stav až na 14:8! Když pak oba týmy odcházely do šaten za stavu 18:13 diváci v hale jen překvapením magnetizovaly světelnou tabuli.
Po změně stran se čekal nápor hostujícího celku, který sice přišel, ale slovenský celek ho dokázal využít pouze k tomu, že dokázal krátkodobě snížit stav na dvoubrankový rozdíl. Pak ale opět udeřily domácí hráčky. Od 46. do 49. minuty odskočily z 22:19 až na 26:19 a bylo v podstatě rozhodnuto. Ještě 3 minuty před koncem to bylo 29:24. Michalovce v samotném závěru už jen zkorigovaly na přijatelnější výsledek. Tým Veselí podal jako celek zatím svůj nejlepší letošní výkon. V brance se překonávala Simona Lekešová a neustálé nebezpečí pro branku soupeře znamenalo duo: Jana Šustková, Mária Olšovská, které bylo v obou případech na reprezentační úrovní, obě hráčky navíc skvěle doplňovala Dagmar Lukšíková.

František Urban (Iuventa Michalovce): Gratuluji soupeři k zaslouženému vítězství. Měli jsme špatný vstup do utkání. Hráčky jsem před utkáním upozorňoval, že pokud budeme hrát jako proti Písku, budeme mít ve Veselí velké problémy. Zápas jsme nezvládli v hlavách. Snad si hráčky začnou uvědomovat, že takhle to dál nejde.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Vyšel nám úvod utkání. Dostali jsme se do jednoduchých zakončení. V první půli jsme nastříleli hodně branek. Ve druhém poločase jsme hráli trpělivě. Hlavně jsme vydrželi až do konce. Hráčkám musím poděkovat za bojovnost. Konečně jsme zlomili smůlu, kterou jsme měli v Písku a doma proti Šaľe.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 7/1, Novotná 6/4, Lukšíková 4, Slováková, Vinklárková 3, Žáčková, Šustková 7, Valovičová, Klimešová K., Klimešová A., Divílková, Soldánová 2.

Branky Michalovců: Trúnková 4, Habánková 4, Holejová 4, Wollingerová 4, Holešová 3, Rebičová 3, Bajčiová 2, Filková Trehubová 2, Kot 1.

Sedmičky: 6/5:0
Vyloučení: 2:5
320 diváků
Rozhodčí: Hanák, Pavlíček

Utkání vysílala v přímém přenosu vysílala televize 213. V neděli od 22.05 se na této stanici můžete podívat na záznam celého utkání. https://213.sk/live-vysielanie

Záznam z TV Com najdete tady: http://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/154051-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-IUVENTA-Michalovce.htm

Fotky ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!icpuyIvHgus8/vyber-zip
 

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem