SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
16.11.2017

Senzace, Panenky přivezly z Poruby oba body!

Důležitou výhru si dnes připsaly v 11. kole MOL ligy ženy SHK Veselí nad Moravou na palubovce ostravské Poruby. Opět se výtečným výkonem prezentovala brankářka Simona Lekešová, o branky se staral tandem Mária Olšovská – Jana Šustková a velmi dobrý výkon podala na pivotu i Nikol Vinklárková.

DHC Sokol Poruba – SHK Veselí nad Moravou 18:23 (8:12)

Skóre utkání otevřela Mária Olšovská, která se na úvod prosadila ze sedmimetrového hodu, čímž načala svůj další dvanáctibrankový zápis v utkání MOL ligy (v této sezóně dala 12 branek i Olomouci a Zlínu, Slavii Praha jich dala dokonce 13!). Domácí celek sice skóre otočil na 3:1, ale to bylo naposled co v utkání vedl! Naše hráčky totiž v rozmezí 4 minut vstřelily 4 branky a změnily skóre na 3:5. Jistotou našeho týmu byla brankářka Simona Lekešová, která podle infografiky České televize dosáhla v první půli neskutečnou úspěšnost 70 %. Naše hráčky tak navyšovaly skóre až na 5:11 ve 24. minutě. V závěru poločasu se podařilo Porubě korigovat na čtyřbrankový rozdíl.

Po změně stran poslal domácí kouč do brány Markétu Mácalovou, která na 12 minut téměř dokonale uzavřela prostor za svými zády. Výsledkem bylo srovnání na 13:13 ve 42. minutě. Tento vývoj se ale vůbec nezamlouval Šustkové, která v rozmezí dvou minut opět získala dvoubrankový náskok pro veselské barvy. Dvou až tříbrankový náskok pak naše hráčky držely až do 59. minuty. Panenky ale žádné drama nakonec nepřipustily. V závěrečných 100 sekundách přidala pojistku ze sedmičky Šustková a dvěma rychlými trháky v řadě i neúnavná Olšovská.  Veselí si tak připsalo dva body, které mohou mít později velký význam z hlediska možného postupu do play – off.

Peter Olšavský, trenér DHC Sokol Poruba: „Zasloužené vítězství soupeře. Předvedli jsme totální impotenci v útoku, když jsme vedli, tak jsme pak dali za dvacet minut dva góly, což nás zlomilo. Také nás však vychytala brankářka soupeře. Ve druhém poločase jsme se dokázali do zápasu vrátit, ale pak naše spojky přestaly být nebezpečné. Těžko se mi ten zápas hodnotí. Beru to i na sebe, možná jsme měli dát do hry mladší hráčky. Musíme se z toho poučit.“ (Český svaz házené)

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Vstoupili jsme do zápasu celkem dobře. Hlavně co se týká útoku, také nás podržela brankářka, dostali jsme se do vedení, což nám dodalo klid. Ve druhém poločase jsem upozorňoval na to, že Poruba musí být aktivnější, že musí dávat góly a půjde více do střelby. Měli jsme tam útlum, ztratili jsme náskok, ale musím hráčkám poděkovat, že se nezlomily a že si ten náskok opět vybudovaly. Zápas to byl víceméně vyrovnaný, pětigólový rozdíl průběhu neodpovídá.“ (Český svaz házené)

Veselí: Lekešová, Beranová – Olšovská 12/4, Zemčíková, Novotná 2/1, Lukšíková, Slováková, Vinklárková 3, Žáčková, Šustková 6/1, Valovičová, Klimešová A., Divílková, Soldánová.

Branky Poruby: Polášková 6, Maiwaelderová 3, Špaková 2, Minarčíková 2, Revajová 2, Kostelná 2, Rechtorisová 1.

Sedmičky: 0:6/6.
Vyloučení: 3:0
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška
123 diváků

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem