29.04.2018

Senzace! Panenky porazily Slavii a v semifinálové sérii vedou 1:0

Když se před týdnem utkaly dva nejlepší celky letošního ročníku MOL ligy, dostala pražská Slavie od mistrovského Mostu na jeho palubovce pouhých 13 branek. Stejnou porci dostaly Slávistky i ve Veselí v 1. zápase play - off, jenže už za poločas!

SHK Veselí nad Moravou – DHC Slavie Praha 28:26 (13:11)

Přestože před utkáním Slavie signalizovala, že si bude dávat obzvláštní pozor na naši elitní dvojici kanonýrek Šustkovou a Olšovskou, na hřišti to nebylo příliš znát. Právě tyto dvě hráčky totiž vstřelily prvních 7 branek Veselí! Na druhé straně jim sekundovala hlavně Šetelíková, která z prvních pěti gólů hostujícího týmu dala hned 4. Skóre se po celý poločas posouvalo jak na houpačce, přičemž ani jeden z týmů neodskočil svému soupeři o více, než dvě branky. K důležité změně došlo 8 minut před koncem první půle, kdy Slavie vedla 9:11. Veselanky dirigované Vinklárkovou totiž úplně zavřely zádní vrátka v obraně, u kterých navíc spolehlivě hlídala Lekešová. Výsledkem bylo, že úsek od 22. do 30. minuty vyhrály domácí 4:0 a do šaten tak šlo šťastnější Veselí za stavu 13:11.
Hned v úvodu 2. půle odskočily Veselanky na tříbrankový rozdíl, který držely do 37. minuty. Slavia nejprve snížila na 18:16 a vzápětí na 18:17 a měla další útok, se kterým si obrana Veselí poradila. Vzápětí Šustková přihrála na brankoviště Vinklárkové, která byla jasně stažena Kvášovou (na videu situace začíná od času 1:07,10), ale podle rozhodčích bylo vše v pořádku. Z následného trháku pak Slavie srovnala stav na 18:18. Jen o chvíli později vybuchli diváci podruhé, když byla nešetrně sestřelena Šustková (na videu začíná situace v čas 1:08,18) a opět bez reakce sudích. Tyto momenty se výrazně podepsaly na atmosféře v hale, která od tohoto okamžiku mohutně hnala domácí hráčky dopředu.
Osm minut před koncem vedlo Veselí 24:22. Trenér Slavie viděl, že jeho hráčky nemají při postavené obraně šanci na rozjetý tandem: Šustková – Olšovská a nasadil proto na obě kanonýrky osobní bránění. Výsledkem bylo, že pražský celek otočil stav na 24:25, když se prosazovala hlavně Galušková. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 25:26. V dramatickém závěru nejdřív srovnala Lukšíková a v poslední minutě se chytrým lobem prosadila i Soldánová (27:26). Slavie měla nicméně 38 sekund na zakončení, což logicky hostující kouč využil k vybrání oddechového času. Pražský celek rozehrál akci, kterou k překvapení všech už po pár sekundách zakončila zbrklou střelou výše zmíněná Galušková. Veselanky si pak již závěr utkání pohlídaly a v poslední sekundě navíc přidala 28. branku ještě Veselková, čehož si nevšimla nejen většina diváků, ale ani hráček na hřišti.

Richard Řezáč (trenér DHC Slavie Praha): Nezbývá mi než poblahopřát soupeři k vítězství, dnes byl lepší. Bohužel jsme v obraně nesplnili to, co jsme si řekli. Utkání se nám nepovedlo. Věřím, že doma to zvládneme lépe a postoupíme do finále.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Dnes nám to tam padalo. Trefovali jsme to tak, jak jsme chtěli. Neustále jsme byli v pohybu. Slavie hrála výborně, utkání bylo o pár chybách a neproměněných šancích. Zápas měl svou kvalitu.

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 6, Zemčíková, Novotná 4, Větříšková, Lukšíková 3, Vinklárková 1, Šustková 9/2, Klimešová A., Divílková, Kutálková, Soldánová 1, Veselková 4/1.

Nejvíce branek Slavie: Galušková 8/1, Šetelíková 6, Kvášová 5, Jačková 3.

Sedmičky: 4/3:1/1.
Vyloučení: 0:3.
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška