SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
29.04.2018

Senzace! Panenky porazily Slavii a v semifinálové sérii vedou 1:0

Když se před týdnem utkaly dva nejlepší celky letošního ročníku MOL ligy, dostala pražská Slavie od mistrovského Mostu na jeho palubovce pouhých 13 branek. Stejnou porci dostaly Slávistky i ve Veselí v 1. zápase play - off, jenže už za poločas!

SHK Veselí nad Moravou – DHC Slavie Praha 28:26 (13:11)

Přestože před utkáním Slavie signalizovala, že si bude dávat obzvláštní pozor na naši elitní dvojici kanonýrek Šustkovou a Olšovskou, na hřišti to nebylo příliš znát. Právě tyto dvě hráčky totiž vstřelily prvních 7 branek Veselí! Na druhé straně jim sekundovala hlavně Šetelíková, která z prvních pěti gólů hostujícího týmu dala hned 4. Skóre se po celý poločas posouvalo jak na houpačce, přičemž ani jeden z týmů neodskočil svému soupeři o více, než dvě branky. K důležité změně došlo 8 minut před koncem první půle, kdy Slavie vedla 9:11. Veselanky dirigované Vinklárkovou totiž úplně zavřely zádní vrátka v obraně, u kterých navíc spolehlivě hlídala Lekešová. Výsledkem bylo, že úsek od 22. do 30. minuty vyhrály domácí 4:0 a do šaten tak šlo šťastnější Veselí za stavu 13:11.
Hned v úvodu 2. půle odskočily Veselanky na tříbrankový rozdíl, který držely do 37. minuty. Slavia nejprve snížila na 18:16 a vzápětí na 18:17 a měla další útok, se kterým si obrana Veselí poradila. Vzápětí Šustková přihrála na brankoviště Vinklárkové, která byla jasně stažena Kvášovou (na videu situace začíná od času 1:07,10), ale podle rozhodčích bylo vše v pořádku. Z následného trháku pak Slavie srovnala stav na 18:18. Jen o chvíli později vybuchli diváci podruhé, když byla nešetrně sestřelena Šustková (na videu začíná situace v čas 1:08,18) a opět bez reakce sudích. Tyto momenty se výrazně podepsaly na atmosféře v hale, která od tohoto okamžiku mohutně hnala domácí hráčky dopředu.
Osm minut před koncem vedlo Veselí 24:22. Trenér Slavie viděl, že jeho hráčky nemají při postavené obraně šanci na rozjetý tandem: Šustková – Olšovská a nasadil proto na obě kanonýrky osobní bránění. Výsledkem bylo, že pražský celek otočil stav na 24:25, když se prosazovala hlavně Galušková. Ještě dvě minuty před koncem byl stav 25:26. V dramatickém závěru nejdřív srovnala Lukšíková a v poslední minutě se chytrým lobem prosadila i Soldánová (27:26). Slavie měla nicméně 38 sekund na zakončení, což logicky hostující kouč využil k vybrání oddechového času. Pražský celek rozehrál akci, kterou k překvapení všech už po pár sekundách zakončila zbrklou střelou výše zmíněná Galušková. Veselanky si pak již závěr utkání pohlídaly a v poslední sekundě navíc přidala 28. branku ještě Veselková, čehož si nevšimla nejen většina diváků, ale ani hráček na hřišti.

Richard Řezáč (trenér DHC Slavie Praha): Nezbývá mi než poblahopřát soupeři k vítězství, dnes byl lepší. Bohužel jsme v obraně nesplnili to, co jsme si řekli. Utkání se nám nepovedlo. Věřím, že doma to zvládneme lépe a postoupíme do finále.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Dnes nám to tam padalo. Trefovali jsme to tak, jak jsme chtěli. Neustále jsme byli v pohybu. Slavie hrála výborně, utkání bylo o pár chybách a neproměněných šancích. Zápas měl svou kvalitu.

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 6, Zemčíková, Novotná 4, Větříšková, Lukšíková 3, Vinklárková 1, Šustková 9/2, Klimešová A., Divílková, Kutálková, Soldánová 1, Veselková 4/1.

Nejvíce branek Slavie: Galušková 8/1, Šetelíková 6, Kvášová 5, Jačková 3.

Sedmičky: 4/3:1/1.
Vyloučení: 0:3.
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška
402 diváků.

Fotky z utkání ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!CPE8zOHheCvY/vyber-zip
Videozáznam z utkání najdete tady: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-Extraliga-zeny/Pohlavi-Zeny/Sezona-2017-2018/161972-HK-BRITTERM-Veseli-nad-Moravou-DHC-Slavia-Praha.htm

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem