15.04.2018

Senzace! Panenky po 5 letech postoupily do play – off!!!

Rozhodnuto! Házenkářky SHK Veselí nad Moravou jedno kolo před koncem MOL ligy rozhodly o tom, že si poprvé od sezóny 2012/2013 zahrají play – off o mistra České republiky. Postup si zajistily po jednoznačném průběhu zápasu a vítězství v Prešově.

ŠŠK Prešov – SHK Veselí nad Moravou 22:27 (10:16)

Už jen dvě házenkářky SHK Veselí nad Moravou si pamatují, jaké to je hrát v dresu veselského klubu play – off. Konkrétně se jedná o Janu Šustkovou a Nikol Vinklárkovou, které přitom byly na východě Slovenska hodně vidět.
Veselanky vstoupily do utkání s velkým odhodláním a hned od první minuty byly lepším týmem na hřišti. Ujaly se záhy vedení 0:2 a v celém průběhu zápasu nedovolily domácímu celku srovnat. Už v poločase vedly o šest branek, a když krátce po změně stran odskočily až na 10:19, pustil kouč Hudák na hřiště postupně i všechny hráčky z lavičky, včetně Krokavecové, která tak po dlouhém zranění hrála v 1. utkání letošní sezóny. Domácí tým sice v závěru výsledek zkorigoval, o výhře Veselí, ale nebylo žádných pochyb.
Před posledním kolem má Veselí jistý postup do play – off. Má sice stejně bodů jako Olomouc a Poruba, jenže ostravský celek má s Veselím horší bilanci zápasů a žádný další už hrát nebude. Nemůže tak již skončit před našim týmem. Naopak! Veselanky mají ještě šanci poskočit z aktuálního 4. místa mezi českými celky na třetí příčku (nenechte se zmást tabulkou na stránkách klubu, která bohužel nezohledňuje vzájemné zápasy, ale jen celkové skóre). Na tu se se 100 % jistotou dostanou, pokud v posledním kole zdolají Hodonín, a to bez ohledu na výsledek utkání Olomouc – Zlín. Při rovnosti bodů s Hanačkami mají totiž Veselananky opět lepší bilanci ze vzájemných zápasů. V play – off je zřejmé, že celek ze 4. místa se utká s Mostem, celek ze 3. místa bude hrát proti Slavii Praha.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): „Jsem spokojen s nasazením hráček. Podaly koncentrovaný výkon. Vycházela nám hra na rychlé přihrávky do protiútoků. Navíc velmi dobře zachytala Simona Lekešová. Díky tomu jsme si vypracovali již do poločasu nadějný náskok. Ve druhé půli jsem si mohl dovolit postupně prostřídat všechny hráčky. Nebudu spekulovat, zda by pro nás v play – off byl příjemnějším soupeřem Most, nebo Slavia Praha, ale určitě se budeme chtít rozloučit s letošním ročníkem MOL ligy vítězstvím a v tabulce se posunout, co nejvýše.“

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 3, Zemčíková 1, Novotná 6/1, Lukšíková 3, Vinklárková 3, Šustková 5, Klimešová A., Divílková 1, Kutálková, Soldánová 4, Veselková 1, Krokavecová.

Sedmičky: 2/1:2/1.