17.04.2017

Rozjeté dorostenky Veselí zastavil až finalista z Maďarska

Na největším mládežnickém házenkářském turnaji ve střední Evropě Prague Handball Cup se představily také starší dorostenky SHK Veselí nad Moravou. Ve své kategorii obsadily dělené 7. – 18. místo.

V kategorii starších dorostenek se představilo 39 týmů z 8 zemí (ČR, Slovensko, Maďarsko, Německo, Dánsko, Švédsko, Belgie a Norsko), přičemž zajímavostí bezesporu bylo, že dánských týmů bylo více, než českých! (10 českých a 12 dánských). Pořadatelé týmy rozdělili do 6 základních skupin. Tři byly sedmičlenné a 3 šestičlenné. Veselanky hrály v sedmičlenné. Mezi nejlepších 18 postupovaly první tři celky.

Výsledky ze základní skupiny: SHK Veselí nad Moravou – HC Sporta Hlohovec (Slovensko) 19:13, - HC Schoten (Belgie) 20:10, - Slavia Praha 13:13, - EHU Aalborg (Dánsko) 15:9, - Hvidovre IF (Dánsko) 17:17, - TV 1877 Lauf (Německo) 26:7.

Pořadí v základní skupině: 1. Slavia Praha 11 b, 2. SHK Veselí nad Moravou 10 b, 3. EHU Aaalborg 7 b, 4. Sporta Hlohovec 6 b, 5. Hvidovre IF 6 b, 6. HC Schoten 2 b, 7. TV 1877 Lauf 0 b.

Veselanky tak postoupily mezi 18 nejlepších celků, které dál pokračovaly v 6 skupinách po třech. V každé skupině byl vítěz jedné ze základních skupin, jeden celek z druhého místa a jeden tým ze třetího.

Výsledky ve skupině: SHK Veselí nad Moravou – Vasas SC Budapešť (Maďarsko) 7:18, - ŠKP Bratislava (Slovensko) 13:14.

Pořadí ve skupině: 1. Vasas SC Budapešť 4 b, 2. ŠKP Bratislava 2 b, 3. SHK Veselí nad Moravou.

Vasas Budapešť následně ve čtvrtfinále zdolal dánský Ajax Copenhagen a v semifinále další dánský celek Skanderborg Handbold a podlehl až ve finále dalšímu dánskému celku FIF Handbold.

Sestava a branky SHK Veselí nad Moravou na turnaji: Vašulková, Žáková 3/1 – Grabcová 38/4 (5. nejlepší střelkyně turnaje v kategorii starších dorostenek), Melichárková 23/1, Klimešová K. 18, Tinková 15/1, Palčíková 11, Klimešová A. 11, Nekardová 9/1, Janoušková 2/1, Kutrová.