27.01.2019

První zkušenost s lepidlem, starší žačky skončily na Slovensku sedmé

Pořádně náročnou zkoušku mají za sebou starší žačky SHK Veselí nad Moravou. O víkendu startovaly na silně obsazeném mezinárodním turnaji Winter Cup v Malackách, který by klidně mohl mít podtitul Turnaj mistryň česko – slovenských starších žaček.

Už pohled na zúčastněná družstva dával tušit, že historicky první turnaj nového družstva starších žaček SHK Veselí nad Moravou (lídr soutěže Jihomoravského kraje), nebude snadný. Do Malacek (lídr soutěže Bratislavského kraje), přijely Otrokovice (lídr spojené soutěže Zlínského a Olomouckého kraje, kde hrají např. i celky Zlína a Olomouce), Slavia Praha (lídr přeboru Prahy, hraje v něm např. i Baník Most), Prešov (celek, který v soutěži Prešovského a Košického kraje netratil ani bod), Dunajská Streda (2. celek Nitranského kraje za Šaľou, na kterou ztrácí 2 body, ale má dohrávat jeden zápas), Bytča (2. celek Trenčianského a Žilinského kraje), Čadca (účastník soutěže Trenčianského a Žilinského kraje) a tým z hlavního města Rakouska – Atzgersdorf (nepodařilo se zjistit).

Na každý zúčastněný tým čekala porce 8 utkání (každé 30 minut). Veselanky 2 vyhrály, v 1 remizovaly a 5 prohrály. „Vůbec poprvé jsme se setkali s lepidlem, na což si hráčky zvykaly v průběhu turnaje. Přijeli jsme s osmi hráčkami do pole a dvěma brankářkami, takže únava byla postupně víc a víc znát. Získali jsme ale velmi cenné herní zkušenosti, které nám žádný trénink nepřinese,“ ocenila přínos turnaje trenérka žaček Renata Motalová.

Výsledky Veselí – Malacky 14:20, - Bytča 8:8, - Otrokovice 10:21, - Čadca 15:4, - Prešov 12:14, - Atzgersdorf 13:9, - Dunajská Streda 11:18, - Slavia Praha 11:15.

Veselanky může mrzet hlavně výsledek s Prešovem, nad kterým vedly už 6:2. Naopak překvapily závěrem utkání s Bytčou, kde po 27 minutách prohrávaly 4:8, ale poslední 3 minuty vyhrály 4:0 a vybojovaly remízu. Zajímavostí turnaje, který byl organizačně připraven na špičkové profesionální úrovni, je, že žádný z týmů ho neodehrál bez porážky.

Pořadí: 1. Slavia Praha, 2. Otrokovice, 3. Prešov, 4. Dunajská Streda, 5. Malacky, 6. Atzgersdorf, 7. Veselí nad Moravou, 8. Bytča, 9. Čadca.

Sestava a branky Veselí na celém turnaji: Šantavá K. 9/9, Kočišová – Zdeňková 28, Jochová 19/8, Tinková 8, Kopecká 12, Janoušková 10, Šantavá T. 6/1, Navrátilová 1, Madajová 1.

Kristýna Šantavá byla vyhlášena nejlepší brankářkou turnaje!