26.03.2017

Prohra se vztyčenou hlavou, Panenky bojovaly o body do posledních sekund

Bez dvojice elitních kanonýrek Jany Šustkové a Márie Olšovské nastoupily interligového hráčky SHK Veselí nad Moravou k duelu 22. kola WHIL proti Olomouci. Diváci viděli zásluhou obou týmů pohlednou a rychlou házenou a určitě tak nelitovali, že v sobotu odpoledne zamířili do veselské sportovní haly.

SHK Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 25:27 (13:17)
Naše hráčky se v úvodu utkání trochu hledaly, čehož soupeř z Hané využil k získání tříbrankového náskoku (0:3). Pak se ale začaly prosazovat Kristina Pastorková s Kateřinou Novotnou a Olomouci se přestalo dařit náskok navyšovat. Naopak! Házenkářky Veselí se rozjely a v 19. minutě se dotáhly na 8:8. V tento moment na sebe výrazně upozornila nejlepší hráčka utkání – olomoucká Tereza Kubáčková, která v rozmezí tří minut dala čistý hattrick a hostující celek její zásluhou vedl 8:11. Když vzápětí stejná hráčka přidala i 12. branku soupeře, vybudovala si Olomouc do šaten čtyřbrankový náskok 13:17.
Po změně stran otevřela skóre opět Kubáčková. Po ní ale následovala doslova veselská smršť. Ze stavu 13:18 to bylo po pouhých osmi minutách 17:18. Olomouc sice rychle zareagovala a opět odskočila na 17:20, ale následné čtyři minuty byly jednoznačně v režii domácího celku. Nejdřív se prosadily Pastorková s Novotnou, vyrovnávací branku přidala Nikol Soldánová a do vedení na 21:20 poslala Veselí Kateřina Klimešová, která nastoupila ke své interligové premiéře a na hřišti byla pouhé dvě minuty! Ve zbytku utkání viděli diváci boj o každý míč, perfektní práci obran i kvalitní výkony brankářek. Nakonec se štěstí přiklonilo na stranu Olomouce, která si tak v podstatě už zajistila postup do play – off.

Veselí: Vašulková, Lekešová – Kosinková 2, Novotná 8/3, Lukšíková 3, Slováková, Vinklárková 1, Klimešová A., Pastorková 4, Melichárková, Klimešová K. 2, Vargová 2, Soldánová 2, Krokavecová 1.

Branky Olomouce: Kubáčková 12/6, Fryčáková 4, Gajdošíková 3, Hurychová 2, Gebre Selassie 2, Růžičková 1, Jansová 1, Fryčáková 1, Salašová 1.

Vyloučení: 3:5, sedmičky: 3/3:6/3, 220 diváků, rozhodčí: Kosa, Švidernoch.

Lubomír Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Museli jsme změnit taktiku, protože absence Šustkové a Olšovské byly citelné. Nepouštěli jsme Olomouc do její hry, dobře jsme se vraceli. Obrana fungovala, i když z pravé strany jsme dostali hodně branek. Chci pochválit dorostenky, podaly solidní výkon.“

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Jsem rád za dva body. Veselí šlo výkonnostně výrazně nahoru. Věděli jsme, že i když jim bude scházet nějaká klíčová hráčka, budou hrát i za ni. Holky bojovaly, vytknu jim jen zbytečné fauly, které soupeř využíval. Vyhráli jsme se štěstím.“