SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
26.03.2017

Prohra se vztyčenou hlavou, Panenky bojovaly o body do posledních sekund

Bez dvojice elitních kanonýrek Jany Šustkové a Márie Olšovské nastoupily interligového hráčky SHK Veselí nad Moravou k duelu 22. kola WHIL proti Olomouci. Diváci viděli zásluhou obou týmů pohlednou a rychlou házenou a určitě tak nelitovali, že v sobotu odpoledne zamířili do veselské sportovní haly.

SHK Veselí nad Moravou – DHK Zora Olomouc 25:27 (13:17)
Naše hráčky se v úvodu utkání trochu hledaly, čehož soupeř z Hané využil k získání tříbrankového náskoku (0:3). Pak se ale začaly prosazovat Kristina Pastorková s Kateřinou Novotnou a Olomouci se přestalo dařit náskok navyšovat. Naopak! Házenkářky Veselí se rozjely a v 19. minutě se dotáhly na 8:8. V tento moment na sebe výrazně upozornila nejlepší hráčka utkání – olomoucká Tereza Kubáčková, která v rozmezí tří minut dala čistý hattrick a hostující celek její zásluhou vedl 8:11. Když vzápětí stejná hráčka přidala i 12. branku soupeře, vybudovala si Olomouc do šaten čtyřbrankový náskok 13:17.
Po změně stran otevřela skóre opět Kubáčková. Po ní ale následovala doslova veselská smršť. Ze stavu 13:18 to bylo po pouhých osmi minutách 17:18. Olomouc sice rychle zareagovala a opět odskočila na 17:20, ale následné čtyři minuty byly jednoznačně v režii domácího celku. Nejdřív se prosadily Pastorková s Novotnou, vyrovnávací branku přidala Nikol Soldánová a do vedení na 21:20 poslala Veselí Kateřina Klimešová, která nastoupila ke své interligové premiéře a na hřišti byla pouhé dvě minuty! Ve zbytku utkání viděli diváci boj o každý míč, perfektní práci obran i kvalitní výkony brankářek. Nakonec se štěstí přiklonilo na stranu Olomouce, která si tak v podstatě už zajistila postup do play – off.

Veselí: Vašulková, Lekešová – Kosinková 2, Novotná 8/3, Lukšíková 3, Slováková, Vinklárková 1, Klimešová A., Pastorková 4, Melichárková, Klimešová K. 2, Vargová 2, Soldánová 2, Krokavecová 1.

Branky Olomouce: Kubáčková 12/6, Fryčáková 4, Gajdošíková 3, Hurychová 2, Gebre Selassie 2, Růžičková 1, Jansová 1, Fryčáková 1, Salašová 1.

Vyloučení: 3:5, sedmičky: 3/3:6/3, 220 diváků, rozhodčí: Kosa, Švidernoch.

Lubomír Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Museli jsme změnit taktiku, protože absence Šustkové a Olšovské byly citelné. Nepouštěli jsme Olomouc do její hry, dobře jsme se vraceli. Obrana fungovala, i když z pravé strany jsme dostali hodně branek. Chci pochválit dorostenky, podaly solidní výkon.“

Jan Bělka, trenér Zory Olomouc: „Jsem rád za dva body. Veselí šlo výkonnostně výrazně nahoru. Věděli jsme, že i když jim bude scházet nějaká klíčová hráčka, budou hrát i za ni. Holky bojovaly, vytknu jim jen zbytečné fauly, které soupeř využíval. Vyhráli jsme se štěstím.“

Fotky ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!J4bfPqc5k8BH/vesolo-zip

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem