SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
09.11.2019

Prohra, která bude dlouho mrzet

Zajímavou, bojovnou a dramatickou házenou dnes viděli diváci v Olomouci na zápase 10. kola MOL ligy mezi domácí Zorou a našimi ženami. Oba týmy se střídaly ve vedení a až do posledních sekund bylo o co hrát. Zápas nakonec skončil nejhorším možným výsledkem pro Veselí, nejtěsnější jednobrankovou prohrou.

Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 33:32 (18:16)

Panenky vedly v 1. poločase jen v samotném úvodu utkání (0:1 a 1:2), pak taktovku zápasu převzaly domácí hráčky, které ve 23. minutě odskočily až na 15:11. Panenky se ale rozhodně nevzdávaly, v 27. minutě to bylo už jen 15:14 a do šaten šly domácí jen s těsným dvoubrankovým náskokem.

Nástup do druhé půle měly lepší naše házenkářky. Nejprve snížily na 18:17 a scházelo málo a mohlo být vyrovnáno, Tereze Kubáčkové scházely jen centimetry, která nastřelila tyč. Ve 35. minutě už bylo vyrovnáno, když na 19:19 srovnávala Michaela Boorová. Od tohoto okamžiku následovaly dlouhé minuty, v nichž nejprve Olomouc dala branku, na kterou ovšem naše hráčky vždy dokázaly rychle odpovědět. Ve 48. minutě to vypadalo už pro náš tým lépe, když Yuliia Kučerová poslala náš tým do vedení na 25:26. Jednobrankové vedení měl náš tým do stavu 27:28 (52. minuta). Následující 2 minuty ale rozhodly o osudu utkání. Naše hráčky třikrát inkasovaly, z toho dvakrát při riskantním hraní bez brankařky a Olomouc získala náskok 30:28. Naše hráčky bojovaly dál a v 59. minutě Míša Boorová snížila na 33:32. Když následně brankářka Vanda Nejezchlebová vychytala Trumpešovou, mělo Veselí šanci na srovnání. Čarovala ale i domácí brankářka Rašková, která Olomouci zachránila oba body za velkého aplausu zaplněné domácí haly a v gejzíru radosti poté slavila v kruhu domácích hráček. Obrovská škoda, zápasu by určitě více slušela remíza.

Libor Malínek, trenér ZORY Olomouc: „Dneska to bylo spíš o útočné fázi. Obrany nefungovaly, jak u soupeře, tak u nás. My jsme si v první půlce do 20. minuty udržovali tříbrankový náskok, ale pak nás tam zastavilo neproměnění vyložených šancí a soupeř se toho hned chytl. Do poločasu to bylo o dva. Druhý poločas byl opravdu boj o každý míč. Jak my, tak i soupeř, hrajeme na sedm hráček a to se už projevuje a pak se kupí chyby. Musím smeknout před našim týmem, že své zápasy zvládá a bojuje, ale dnes to bylo samozřejmě taky i o štěstí.“

Luboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „Výkony obou týmů byly totožné i co se chyb týkalo. Na druhé straně se potom ty chyby trestaly. Stejné jako jsme udělali my, měla své i Olomouc. Zápas byl proto vyrovnaný a padlo hodně gólů. V prvním poločase jsme měli trošku lepší obranu a ve druhém poločase nás to stálo body. I když jsme pak ten zápas ještě otočili, tak zase technickými chybami jsme ho prohráli. Gratuluji soupeři, byli o ten gól šťastnější.“ (hlasy trenérů přidány z chf.cz)

Veselí: Nejezchlebová, Hřebejková – Kučerová 10/4, Víchová 2, Novotná 3, Štipčáková 1, Vodná 5, Lukšíková 1, Michálková 3, Kutálková, Pastorková, Janoušková, Kubáčková 3, Boorová 4.

Nejvíce branek Olomouce: Kašpárková 8, Patrnčiaková 8/1, Salčáková 6.

Branky ze sedmiček: 1:4.
Vyloučení: 3:4.
Rozhodčí: Bubeníček, Petruška.

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem