SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
05.05.2019

Překvapení se nekonalo, Veselanky budou hrát jen o bronz

Tři vítězství, sedm porážek. Taková je po semifinálovém utkání v Mostě bilance žen SHK Veselí nad Moravou v posledních deseti mistrovských utkáních. Na palubovce českého mistra bylo přitom rozhodnuto již v poločase, když domácí celek měl už desetibrankový rozdíl!

DHK Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 32:26 (20:10)

Už od prvních minut bylo v mostecké sportovní vidět, kdo víc touží po vítězství. Domácí nastoupili velmi razantně a už v deváté minutě byl rozdíl ve skóre šest branek, do poločasu narostl na deset. Ve druhé půli mostecký trenér tradičně promíchal sestavu, Veselanky náskok snížily, ale nikdy se nedostaly blíž než na šestibrankový rozdíl. Černí andělé si tak pohodlně dokráčeli ke druhému semifinálovému vítězství a o titul se střetnou se svým tradičním soupeřem ze Slavie Praha. Na Veselanky čeká boj o bronzové medaile s Porubou. Pro jejich ziskání ale bude muset většina hráček týmu podat výrazně lepší výkon, než v předchozích zápasech.

Veselí: Hřebejková, Kotásková – Kučerová 11/8, Zemčíková 1, Novotná, Lukšíková, Valovičová 1, Pastorková 3, Veselková 3, Žitňanová, Kubáčková 5, Boorová 2.

Rozhodčí: Dalibor Pavlát, Luděk Točík.
Sedmimetrové hody: 5/5 – 8/8.
Vyloučení: 3/5, navíc Pastorková ČK
Diváci: 735

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „První poločas byl bombastický, soupeře jsme přehráli po všech stránkách, vážně jsme se na zápas dobře připravili a soupeř nás ničím nepřekvapil. Ve druhé půli jsem hodně míchal sestavou, která se na úvod moc nechytla, měli jsme nějaká oslabení, trochu jsme vypadli z rytmu, ale zápas už jsme kontrolovali. Vyhráli jsme, a to se počítá. Se Slavií se známe po všech stránkách a uvidíme, jak se nám na jejich palubovce bude dařit. Ale věříme si, ovšem budeme muset podat jiný výkon, než jsme podali v ligové části.“

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem