SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
13.03.2017

Pozvánku do reprezentace dostalo pět hráček SHK Veselí nad Moravou!

Nezvykle vysoký zájem o hráčky našeho klubu projevila v reprezentační pauze lavička české a slovenské reprezentace. Zatímco trio Češek: Jana Šustková, Jana Vašulková a Nikol Soldánová dostaly pozvánku na reprezentační sraz juniorek, které budou v Hodoníně bojovat o postup na ME, Kristina Pastorková a Mária Olšovská byly pozvány do reprezentačního družstva žen Slovenska. Přinášíme vám rozhovor s Janou Šustkovou, která se na palubovku vrátila po zranění v utkání v Mostě.

V několika posledních zápasech Veselí jsi týmu kvůli zranění scházela, nebála ses, že bys mohla přijít o kvalifikaci juniorek?
Těsně před utkáním s Partizánským jsem si na tréninku přivodila výron kotníku. Nebylo to tedy nic vážného, ale nemohla jsem kvůli tomu vůbec hrát ani trénovat. S tréninky jsem začala až v úterý před duelem s Mostem.

Kvalifikaci tedy stihneš, co říkáš na to, že se hraje v Hodoníně, což je do Veselí, co by kamenem dohodil?
Je to super a už se na to moc těším. Bude to skoro jako bych hrála doma. Určitě mě přijede podpořit rodina a spousta známých. Hlavně je ale výborné pro reprezentaci, že se skupina hraje v České republice. Máme tak určitě větší naději na postup na ME juniorek. Určitě o to budeme bojovat.

Ve skupině máte Švédky, Rakušanky a Srbky, co se dá od soupeřů očekávat?
Největší neznámou budou asi Srbky. Švédky mají silný tým a svou sílu mají i Rakušanky. Myslím si, že se diváci mohou těšit na tři vyrovnané zápasy. Samozřejmě bude důležité i to, v jakém složení týmy přijedou.

Na co, nebo na koho se na reprezentačním srazu nejvíc těšíš?
Velkou radost mám z toho, že konečně nepojedu na reprezentační sraz z našeho týmu jako jediná hráčka. Teď se mnou pojedou i Jana Vašulková a Nikol Soldánová. To je super! Na srazu si ale rozumím v podstatě se všemi spoluhráčkami. Je tam dobrá parta.

Máš už za sebou několik kvalifikací v dresu dorostenek a juniorek, co ti zatím nejvíc utkvělo v paměti?
Asi nejvíc vzpomínám na to, když jsme byly na turnaji s ročníkem narození 1996 ve Švédsku. Prohrály jsme tam těsně s Norskem jednobrankovým rozdílem. Byla tam perfektní parta, v týmu panovala skvělá atmosféra. Snad na to navážeme i nyní v Hodoníně.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem