SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
24.09.2015

Pomoc malé Michalce z Blatnice pod Svatým Antonínkem

Malé Michalce Dubničkové budou 24. října dva roky. Přestože na první pohled vypadá jako každá jiná zdravá holčička, je vážně nemocná. Lékaři jí v devíti měsících diagnostikovali spinální svalovou atrofii. Jde o vrozenou genetickou vadu, při nichž dochází k postupnému ubývání svalstva, a tedy schopnosti se pohybovat. Jednou z vážných a častých komplikací je dechová nedostatečnost, která se může stát i příčinou smrti.

Michalka ke svému životu a dalšímu rozvoji potřebuje spoustu speciálních pomůcek, jako je například lehátko do vany, polohovací lůžko, židlička, na míru ušité ortopedické boty či kočárek. Maminka Lenka připomíná, že jim se získáním mnoha věcí pomohli dobří lidé a samozřejmě, že si většinu musí zaplatit sami.

Nyní ale jejich dcerka nezbytně nutně potřebuje speciální rehabilitační přístroj, který jí bude pomáhat dýchat a rozšiřovat kapacitu plic. Pokud by Michalka kvůli špatnému vykašlávání hlenů dostala zápal plic, bylo by to pro ni životně nebezpečné. Tento přístroj stojí Kč 100 000,-  a na to už její rodiče nemají dostatek financí, proto jsme se rozhodli naší malé Míši pomoct. Vy všichni můžete být součástí…….

Proto pár kamarádek „maminky Lenky“  napadla myšlenka  v kooperaci se ZUŠ ve Strážnici a paní starostkou Lenkou Fojtíkovou z Blatnice uspořádat benefiční koncert.

Koncert se uskuteční v sále Kulturního domu v Blatnici dne 6.11.2015 v 17 hod., na programu budou vystoupení starší a mladší cimbálové muziky Základní umělecké školy ve Strážnici, chybět nebude hra na flétny, zpěv a taneční vystoupení.

Zapojilo se i spousta lidí, kteří pro radost vyrábí nějaké háčkované drobnůstky, náramky a jiné a také děti ze ZŠ ve Veselí nad Moravou, které namalují obrázky. Tyto výrobky se budou nabízet na benefiční akci.

Podpořte i vy tuto myšlenku svojí účastí na této akci, nebo jakýmkoli i menším finančním příspěvkem….

 

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem