SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
19.11.2017

Pohár vybojovala Šaľa, stříbro získala pražská Slavia, Veselanky mají bronz!

Největší, nejlépe obsazený a nejkrásnější turnaj mladších žaček v historii klubu byl slavnostně ukončen v sobotu 18.11.2017 v 15.30. Domácí tým - budoucí „Veselské panenky“ vybojoval bronzové medaile. „Mají se stále co učit v házenkářském umění, ale bojovnost mají už pevně uloženou v srdíčku,“ ocenila mladší žačky SHK Veselí nad Moravou klubová šéftrenérka mládeže Jitka Klimešová.

Do Veselí nad Moravou přijely týmy mladších žaček, které znají fanoušci i z nejvyšší soutěže žen MOL Ligy. Iuventu Michalovce, HK Slovan Duslo Šala, DHC Slávii Praha a Sokol Písek doplnily další skvělé týmy z České a Slovenské republiky. Region zastupovaly tři celky: SHK Veselí nad Moravou, SKH Velká nad Veličkou a DDM Strážnice.

Hráčky ze Strážnice se velkého turnaje zúčastnily poprvé a dokázaly se umístit na pěkném 11. místě ihned za týmem z Velké nad Veličkou. To je známkou toho, že má házená v regionu kvalitní základnu,“ ocenila regionální soupeře Klimešová. Diváci mohli vidět celkem 56 utkání, v nichž mladší žačky nastřílely 1084 branek.

Trenéři na konci Memoriálu Milana Příhonského společně vybraly nejlepší hráčky turnaje. Nejlepší brankařkou se stala Viktoria Lelkéšová z HK Slovan Duslo Šaľa, nejlepší hráčkou byla Simona Póšová z HK Slovan Duslo Šaľa a nejlepší střelkyně byla z klubu TJ Sokol Písek Michaela Kaššáková.

„Děkujeme městu Veselí nad Moravou, sponzorům, trenérům, vedoucím týmů, rodičům, pracovnicím z učiliště, kuchařkám z obchodní akademie i pedagogům DDM Veselí nad Moravou. Bez těchto lidí by se takto velká akce nedala pořádat. Atmosféra na turnaji byla velmi příjemná, pohodová a všichni se už těší na další 14. ročník v roce 2018,“ doplnila Klimešová.

Celkové pořadí XIII. ročníku Memoriálu Milana Příhonského:
1. HK Slovan Duslo Šaľa
2. DHC Slávia Praha (modrý tým)
3. SHK Veselí nad Moravou
4. TJ Strojár Malacky/ŠKH Rohožník
5. TJ Sokol Písek
6. Iuventa Michalovce A
7. TJ Jiskra Havlíčkův Brod
8. HC Háje Praha
9. DHC Slávia Praha (červený tým)
10. SHK Velká nad Veličkou
11. DDM Strážnice
12. TJ RHC Tatran Bohunice
13. Iuventa Michalovce B
14. ŠKP Bratislava

Sestava a branky SHK Veselí nad Moravou: Kočišová – Zdeňková 20, Zezulová, Tinková 18, Janoušková 13, Zvonič 7, Sladká, Jochová 27/9, Katzerová, Hadašová 4, Navrátilová 4.

Fotky ke stažení najdete tady: https://uloz.to/!dxDFk9nIMPN1/vyber-zip

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem