15.01.2017

Play – off se vzdálilo, Panenky prohrály ve Zlíně

Hodně důležitý zápas dnes odehrály ženy SHK Veselí nad Moravou ve Zlíně. Po vítězném poločase 9:10 naše hráčky odpadly ve druhé půli a domácímu celku podlehly 27:17. Naše házenkářky tak po polovině soutěže ztrácejí k postupovému 4. místu do play – off už šest bodů.

HC Zlín – SHK Veselí n.M. 27:17 (9:10)

Úvod zápasu diváky moc bavit nemohl. Přemíra nervozity u obou týmů totiž vedla k vysokému počtu technických chyb a skóre, jako by zamrzlo ve venkovních teplotách. Až v 5. minutě změnila stav z 0:0 na 0:1 Jana Šustková. Žádná střelnice se tím ale rozhodně neotevřela. Ve 13. minutě totiž svítilo na tabuli skóre 1:2, o což se zasloužily nejen oba celky svou nepřesností, ale i gólmanky. V této souvislosti je potřeba uvést perličku, že zatímco v bráně Veselí chytala zlínská Jana Vašulková, svatyni Zlína vykrývala Veselanka Lenka Benedíková. Naše hráčky nervozitu oklepaly rychleji. Pozornou obranou získaly několik míčů a odskočily svému soupeři na 1:4 a posléze na 2:5. Menší náskok si držely ještě na konci prvního poločasu, byť ho Zlín v závěru stáhl na jednobrankový rozdíl.

Po změně stran jakoby v dresu Zlína nastoupilo jiné družstvo. Domácím se začal dařit přechod do rychlého útoku, zatímco naše hráčky si nadále udržovaly střeleckou produktivitu 3 branky na 10 minut. Výsledkem bylo, že ve 40. minutě už domácí hráčky vedly 16:13. Rozhodnuto by přesto ještě nebylo, nebýt tragické následující desetiminutovky Veselí. Zlín ji vyhrál 5:0 a nebylo co řešit.  Pozitivem utkání z pohledu Veselí může být jedině pohled na dobře fungující obranu v první půli a premiéra Nikolety Krokavecové v dresu Veselí a Interlize žen vůbec.

Peter Sabadka (trenér HC Zlín): „V prvním poločase jsme nehráli to, co jsme si představovali, neměli jsme aktivní obranu. V druhém poločase přišlo výrazné zlepšení, zlepšili jsme protiútok a zpevnili obranu. Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli kondičně. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě a musím své družstvo pochválit.“

Luboš Hudák (trenér Veselí nad Moravou): „V první řadě bych chtěl pogratulovat Zlínu k výhře. První poločas jsme byli bojovní v obraně a plnili jsme vše, co jsme si řekli. Hra v útoku nám stále vázne a neumíme se dostat do tlaku. V druhé půli nás Zlín přehrál ve všech směrech - obrana, útok, nasazení. My jsme dělali jednu chybu za druhou a z protiútoků jsme dostávali góly. Zlín má velmi zkušený tým, který našich chyb využil a zaslouženě vyhrál.“

Nejvíce branek Zlína: Kamenářová 7, Očadlíková 6, Birkušová 5
Sestava a branky Veselí: Vašulková, Lekešová, Sedláčková – Kosinková, Novotná, Kalivodová, Šustková 8/1, Lukšíková, Vinklárková 1/1, Pastorková, Melichárková, Soldánová, Olšovská 6/2, Krokavecová 2.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch.
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4.
Vyloučení: 4:6. ČK: Andrýsková (ZLN).