SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
15.01.2017

Play – off se vzdálilo, Panenky prohrály ve Zlíně

Hodně důležitý zápas dnes odehrály ženy SHK Veselí nad Moravou ve Zlíně. Po vítězném poločase 9:10 naše hráčky odpadly ve druhé půli a domácímu celku podlehly 27:17. Naše házenkářky tak po polovině soutěže ztrácejí k postupovému 4. místu do play – off už šest bodů.

HC Zlín – SHK Veselí n.M. 27:17 (9:10)

Úvod zápasu diváky moc bavit nemohl. Přemíra nervozity u obou týmů totiž vedla k vysokému počtu technických chyb a skóre, jako by zamrzlo ve venkovních teplotách. Až v 5. minutě změnila stav z 0:0 na 0:1 Jana Šustková. Žádná střelnice se tím ale rozhodně neotevřela. Ve 13. minutě totiž svítilo na tabuli skóre 1:2, o což se zasloužily nejen oba celky svou nepřesností, ale i gólmanky. V této souvislosti je potřeba uvést perličku, že zatímco v bráně Veselí chytala zlínská Jana Vašulková, svatyni Zlína vykrývala Veselanka Lenka Benedíková. Naše hráčky nervozitu oklepaly rychleji. Pozornou obranou získaly několik míčů a odskočily svému soupeři na 1:4 a posléze na 2:5. Menší náskok si držely ještě na konci prvního poločasu, byť ho Zlín v závěru stáhl na jednobrankový rozdíl.

Po změně stran jakoby v dresu Zlína nastoupilo jiné družstvo. Domácím se začal dařit přechod do rychlého útoku, zatímco naše hráčky si nadále udržovaly střeleckou produktivitu 3 branky na 10 minut. Výsledkem bylo, že ve 40. minutě už domácí hráčky vedly 16:13. Rozhodnuto by přesto ještě nebylo, nebýt tragické následující desetiminutovky Veselí. Zlín ji vyhrál 5:0 a nebylo co řešit.  Pozitivem utkání z pohledu Veselí může být jedině pohled na dobře fungující obranu v první půli a premiéra Nikolety Krokavecové v dresu Veselí a Interlize žen vůbec.

Peter Sabadka (trenér HC Zlín): „V prvním poločase jsme nehráli to, co jsme si představovali, neměli jsme aktivní obranu. V druhém poločase přišlo výrazné zlepšení, zlepšili jsme protiútok a zpevnili obranu. Jsem rád, že jsme tento zápas zvládli kondičně. Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě a musím své družstvo pochválit.“

Luboš Hudák (trenér Veselí nad Moravou): „V první řadě bych chtěl pogratulovat Zlínu k výhře. První poločas jsme byli bojovní v obraně a plnili jsme vše, co jsme si řekli. Hra v útoku nám stále vázne a neumíme se dostat do tlaku. V druhé půli nás Zlín přehrál ve všech směrech - obrana, útok, nasazení. My jsme dělali jednu chybu za druhou a z protiútoků jsme dostávali góly. Zlín má velmi zkušený tým, který našich chyb využil a zaslouženě vyhrál.“


Nejvíce branek Zlína: Kamenářová 7, Očadlíková 6, Birkušová 5
Sestava a branky Veselí: Vašulková, Lekešová, Sedláčková – Kosinková, Novotná, Kalivodová, Šustková 8/1, Lukšíková, Vinklárková 1/1, Pastorková, Melichárková, Soldánová, Olšovská 6/2, Krokavecová 2.

Rozhodčí: Kosa, Švidernoch.
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4.
Vyloučení: 4:6. ČK: Andrýsková (ZLN).
212 diváků.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem