SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
18.03.2017

Pastorková hájí barvy Slovenska na turnaji v Polsku

Kristina Pastorková přestoupila do SHK Veselí nad Moravou teprve před letošní sezónou. Za tu krátkou dobu ale mnohokrát ukázala, že je velká bojovnice a velmi platná hráčka. Jejich kvalit si všimli i v reprezentačním týmu žen Slovenska.

Kristino, v pondělí ti začalo soustředění se slovenskou reprezentací žen, jak to na něm vypadá?
S reprezentací jsme se sešli v Bratislavě, kde v první fázi absolvujeme dvoufázové tréninky, na nichž pilujeme hlavně herní prvky. Následně se přesuneme na turnaj do Gdaňska, kde nás čeká herní prověrka.

Kdo na vás v Polsku čeká?
Pokud se nepletu, utkáme se tam s Polskem, Běloruskem a Ukrajinou. Čekají nás tedy tři zajímavé zápasy. Samozřejmě nevíme, v jakých sestavách soupeři přijedou. Předpokládám, že největším favoritem bude asi domácí tým.

V následné kvalifikaci na vás čeká Maďarsko, to je hodně těžký soupeř…
Je fakt, že mu poslední šampionát moc nevyšel, ale Maďarsko patří dlouhodobě mezi světovou špičku. Našim hlavním cílem v Polsku bude se sehrát se co nejlépe před kvalifikací.

S reprezentací se podívala před několika měsíci do Brazílie. Utkvěl ti z turnaje nějaký zážitek?
Těch byla spousta. Hrály jsme tam s domácí Brazílií, pak Kubou a Uruguay. Do haly pro 12 tisíc diváků lidé hodně chodili a bouřlivě povzbuzovali. Byla tam prostě perfektní atmosféra. Docela se nám i dařilo. Skončily jsme totiž druhé za domácími, a to jen kvůli horšímu skóre.

Všiml jsem si, že se se spoluhráčkami z reprezentace vždy srdečně při interligových zápasech zdravíš, máte tam dobrou partu?
Výbornou! V reprezentaci se cítím super, je tam opravdu výborná parta. Je přitom úplně jedno, jestli některá z hráček přijede z Michalovců, Šaľe, Mostu či Partizánského. Snad nám to pomůže i k dobrým výsledkům.

 

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem