15.09.2018

Paráda! Panenky vezou z Prešova oba body

Druhý zápas, druhé vítězství. Ženy SHK Veselí nad Moravou dnes večer přesvědčivě vyhrály na palubovce slovenského Prešova. Po vyrovnané první půli rozhodly o svém vítězství hned po nástupu do druhé půle.

ŠŠK Prešov - SHK Veselí nad Moravou 23:32 (13:14)

Oba týmy vyrukovaly do utkání s tvrdou obranou a dlouho se přetahovaly o každou branku. V 8. minutě fanouškům Veselí zatrnulo. V krátkém sledu totiž kvůli zraněním odešly z palubovky kanonýrky: Kubáčková a Veselková. Když měla navíc ve 14. minutě na svém kontě už 2 dvouminutové tresty Pastorková, nevypadalo to s našim týmem nejlépe. Hráčky ale bojovaly a když se na hřiště vrátila Kubáčková, na hře to bylo znát. Už do kabin šly Veselanky s těsným jednobrankovým náskokem.
Hned po nástupu do druhé půle zvýšily naše hráčky obrátky a rychle odskočily na 15:19, resp. na 17:22 ve 40. minutě. Od tohoto okamžiku si již náš tým svůj náskok hlídal a postupně ještě zvyšoval až na konečný devítibrankový rozdíl.

Ľuboš Hudák, SHK Veselí nad Moravou: Potvrdilo se to, co jsem před zápasem předpovídal. Prešov chtěl po dvou porážkách na hřištích soupeřů bodovat a nastoupil do utkání s agresivní tvrdou obranou. V prvním poločase jsme se s tím ještě plně nedovedli vypořádat. Před druhou půlí jsme si ale řekli, co máme hrát a více jsme se koncentrovali v obraně. Do toho navíc přišly i zákroky gólmanky Simony Lekešové. Díky tomu jsme měli pak již zápas pod kontrolou.

Veselí: Lekešová, Šimková – Olšovská 9/5, Novotná 4, Lukšíková 2, Vinklárková 1, Valovičová 1,  Divílková, Kutálková, Pastorková 6, Veselková, Žitňanová 1, Kubáčková 6/1, Boorová 2.

Vyloučení: 6:5 (Bezušová z Prešova ČK za 3. vyloučení)
Sedmičky: 3/2:7/6.
Rozhodčí: Gedeon, Palovčák