SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
09.11.2016

Panenky zaspaly úvod, pak Michalovce potrápily, přesto jasně prohrály

Doslova strašidelný vstup do utkání si dnes připsaly naše ženy v duelu s Michalovcemi. Po 11 minutách totiž jasně prohrávaly 2:11! Oddechový čas trenéra Vargy a prostřídání sestavy týmu pomohlo a ve zbytku poločasu bylo Veselí lepším týmem. Iuventa ale ve druhé půli žádné drama nepřipustila.

SHK Veselí nad Moravou – Iuventa Michalovce 21:34 (12:18)

Naše hráčky s výjimkou Jany Šustkové působily dlouho v útoku hodně alibisticky a hostující brankářka Medveďová tak neměla moc práce. Do veselské branky naopak padaly míče zpočátku velmi často, až pak se brankářce Simoně Lekešové podařilo tento nápor výrazně zbrzdit. Důsledkem toho byl ve 22. minutě stav 6:12, když pět z těchto branek nastřílela již zmíněná Šustková! V poločase pak ztrácel náš tým na soupeře šest branek, což bylo zřejmě maximum, čehož byly hráčky při současné výkonnosti schopné.
Ve druhé půli se náš tým držel ještě v úvodní desetiminutovce, po níž svítil na tabuli stav 15:22. Od té doby již slovenský celek žádný, byť jen nepatrný, náznak dramatu nepřipustil a po zásluze si připsal do tabulky další dva body.

František Vrban (trenér Iuventa Michalovce): Velmi rychle jsme se ujali vedení 11:2, což nás uklidnilo. Dal jsem proto příležitost hráčkám z lavičky, ale ty většinou svou šanci nevyužily, což se projevilo na poločasovém skóre. Ve druhé půli nám nějakou dobu trvalo, než jsme se rozehráli, hráčky základní sestavy splnily svou roli, lavička mne zklamala. S výsledkem jsem ale spokojen.

Slavomír Varga (trenér SHK Veselí nad Moravou): Zápas měl očekávaný průběh. Děvčata se snažily a podaly výkon, jakého jsou momentálně schopné. Soupeř hrál dlouho v základní sestavě a dost tvrdě, ale tak se asi na vysoké úrovni hraje. Vyhrál naprosto zaslouženě.

Sestava a branky Veselí:
Vašulková, Lekešová, Sedláčková – Kosinková, Balážová, Novotná, Kalivodová, Šustková 9, Lukšíková 5, Vargová 5/2, Vinklárková 2, Pastorková, Soldánová.

Nejlepší střelkyně Michalovců: Levčenko 10/2, Holešová 4, Perederiy 4.
Vyloučení: 3:7
Sedmičky: 3/2:3/2
320 diváků
Rozhodčí: Valášek, Vychodil.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem