15.10.2016

Panenky zaskočily soupeře, trenéra a možná i sebe

Víceméně vyrovnaný duel se dal dnes očekávat v utkání 6. kola Interligy házenkářek mezi našimi ženami a družstvem Písku. Tým SHK Veselí nad Moravou totiž nastupoval do svého třetího domácího utkání oslaben o zraněnou kanonýrku Máriu Olšovskou, což měla být citelná ztráta. Hráčky ale dokázaly bojovat i za ni a nakonec na světelné tabuli svítil hodně nečekaný výsledek.

SHK Veselí nad Moravou – Sokol Písek 36:14 (16:6)

Zápas byl vyrovnaný pouze v úvodní dvacetiminutovce, v níž dominovaly brankařky obou týmů, Lekešová ve svatyni Veselí a písecká Neubergová. Od stavu 6:5 pak plně převzaly otěže zápasu naše házenkářky. Perfektně se jim vydařila hlavně poslední pětiminutovka prvního poločasu, kterou vyhrály 7:0 a do šaten odcházely s desetibrankovým náskokem.
To hostující celek naprosto vykolejilo. Když pak po změně stran Veselí pokračovalo v útočné a nátlakové hře, skóre začalo ještě více narůstat. Domácí kouč postupně poslal na hřiště všechny hráčky z lavičky kromě brankářek, přesto to brankostroj nezastavilo. Hráčky Veselí podaly vynikající kolektivní výkon a do tabulky si připsaly důležité dva body.

Vladislav Jordák (Písek): Výsledek je pro nás hrozný. Podaly jsme ostudný výkon. Soupeř byl jednoznačně lepší. Už v prvním poločase jsme vyprodukovaly velké množství školáckých chyb, to by se týmu na takové úrovni rozhodně stávat nemělo.

Slavomír Varga (Veselí): Myslím, že před zápasem neexistoval tipující, který by uhádl, že zvítězíme takovým rozdílem. Písek má svou kvalitu, což dokázal v předchozích zápasech. Jsem moc rád, že po zápase v Partizánském podaly hráčky vynikající výkon. Opravdu musím dnes hráčky pochválit za to, že do posledního písmene plnily mé pokyny, na soupeře následně padla deka, ze které se nedokázal už dostat.

Veselí: Lekešová, Vašulková, Sedláčková – Kosinková 1, Balážová 1, Novotná 4, Kalivodová 4, Lukšíková 6, Vinklárková 4, Šustková 8, Pastorková 1, Vargová 6/2, Soldánová 1.
Nejlepší střelkyně Písku: Kubišová 3, Boorová 2, Kozáková 2, Kalčíková 2.
Sedmičky: 2/2:2/0. Vyloučení: 4:4, ČK Pastorková (Veselí) za třetí vyloučení, 320 diváků, rozhodčí: Hanák Pavlíček.