20.05.2017

Panenky zakončily sezónu výhrou v derby nad Zlínem

Veselanky se ve svém posledním utkání letošního ročníku chtěly viditelně rozloučit s diváky vítězstvím a začaly velmi aktivně. Jejich hra dopředu byla velmi účinná, na což hostující celek nemohl najít žádnou protizbraň. Kanonáda Veselí byla tak účinná, že v 17. minutě vedly domácí hráčky už 13:7 a dostaly se do stádia, že branku střílely téměř každou minutu. Ve zbývající části poločasu ale pod dojmem vysokého náskoku polevily, čehož Zlín využil ke snížení na 16:11.
Po změně stran si Veselanky udržovaly náskok a ve 40. minutě vedly 21:15. Pak ale přišla slabá pětiminutovka domácích, kterou hostující tým vyhrál 0:5. Zlín se tak dotáhl až na 21:20! Veselanky ale vítězství rozhodně pustit nechtěly, opět zabojovaly, a nakonec zaslouženě vyhrály tříbrankovým rozdílem. V tabulce play – out jejich výhra sice neměla již na konečné pořadí žádný vliv, nicméně sympatickým výkonem Veselanky jasně dokázaly, že do Interligy patří.

5. kolo play – out: SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín 28:25 (16:11)

Ľuboš Hudák (SHK Veselí nad Moravou): Do utkání jsme vstupovali hlavně s tím, abychom si dokázali, že zápasy pořád ještě umíme vyhrávat. Zpočátku nám vyšlo vše, na co jsme sáhli. Dominovali jsme v obraně i v útoku. Pak ale přišlo polevení. Stačí dvě tři chyby a dostaneme se pod tlak. Musíme se naučit hrát plných 60 minut.

Aleš Kořínek: (HC Zlín): Do Veselí jsme jeli s tím, že chceme vyhrát. Domácí tým si ale za dnešní výkon výhru zasloužil. Zápas ovlivnil náš vstup do utkání, kdy jsme nedůrazně bránili. Musím hráčkám poděkovat, že se z vývoje nesložily, ale bojovaly až do konce.

Veselí: Lekešová, Vašulková - Olšovská 6, Vargová 5/3, Šustková 4, Soldánová 4, Kosinková, Novotná 3, Lukšíková, Slováková 3, Vinklárková 2, Pastorková, Krokavecová 1.

Nejlepší střelkyně Zlína: Očadlíková 6, Sobieská 6/4, Birkušová 4, Nygrýnová 4
Vyloučení: 3:2
Sedmičky: 3/3:4/4
Rozhodčí: Kučerka, Pavelová