SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
20.05.2017

Panenky zakončily sezónu výhrou v derby nad Zlínem

Veselanky se ve svém posledním utkání letošního ročníku chtěly viditelně rozloučit s diváky vítězstvím a začaly velmi aktivně. Jejich hra dopředu byla velmi účinná, na což hostující celek nemohl najít žádnou protizbraň. Kanonáda Veselí byla tak účinná, že v 17. minutě vedly domácí hráčky už 13:7 a dostaly se do stádia, že branku střílely téměř každou minutu. Ve zbývající části poločasu ale pod dojmem vysokého náskoku polevily, čehož Zlín využil ke snížení na 16:11.
Po změně stran si Veselanky udržovaly náskok a ve 40. minutě vedly 21:15. Pak ale přišla slabá pětiminutovka domácích, kterou hostující tým vyhrál 0:5. Zlín se tak dotáhl až na 21:20! Veselanky ale vítězství rozhodně pustit nechtěly, opět zabojovaly, a nakonec zaslouženě vyhrály tříbrankovým rozdílem. V tabulce play – out jejich výhra sice neměla již na konečné pořadí žádný vliv, nicméně sympatickým výkonem Veselanky jasně dokázaly, že do Interligy patří.

5. kolo play – out: SHK Veselí nad Moravou – HC Zlín 28:25 (16:11)

Ľuboš Hudák (SHK Veselí nad Moravou): Do utkání jsme vstupovali hlavně s tím, abychom si dokázali, že zápasy pořád ještě umíme vyhrávat. Zpočátku nám vyšlo vše, na co jsme sáhli. Dominovali jsme v obraně i v útoku. Pak ale přišlo polevení. Stačí dvě tři chyby a dostaneme se pod tlak. Musíme se naučit hrát plných 60 minut.

Aleš Kořínek: (HC Zlín): Do Veselí jsme jeli s tím, že chceme vyhrát. Domácí tým si ale za dnešní výkon výhru zasloužil. Zápas ovlivnil náš vstup do utkání, kdy jsme nedůrazně bránili. Musím hráčkám poděkovat, že se z vývoje nesložily, ale bojovaly až do konce.

Veselí: Lekešová, Vašulková - Olšovská 6, Vargová 5/3, Šustková 4, Soldánová 4, Kosinková, Novotná 3, Lukšíková, Slováková 3, Vinklárková 2, Pastorková, Krokavecová 1.

Nejlepší střelkyně Zlína: Očadlíková 6, Sobieská 6/4, Birkušová 4, Nygrýnová 4
Vyloučení: 3:2
Sedmičky: 3/3:4/4
Rozhodčí: Kučerka, Pavelová
150 diváků

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem