SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
21.07.2018

Panenky zahájily přípravu, kádr na novou sezónu je téměř kompletní

Pořádně do těla dostávají v těchto dnech zabrat ženy SHK Veselí nad Moravou, které v úterý zahájily přípravu na novou sezónu 2018/2019. V rubrice odchodů jsou dvě jména a v obou případech se bohužel jedná o reprezentantky. Po spojce Janě Šustkové (v minulé sezóně 185 branek), která zamířila do mistrovského Mostu, nebude ve Veselí pokračovat ani křídelnice Nikol Soldánová (v minulé sezóně 64 branek), která přerušila hráčskou činnost. Pohled na nová jména, ale skýtá velkou útěchu. Z Olomouce do Veselí přišla spojka Tereza Kubáčková (v minulé sezóně nej. střelkyně Olomouce se 122 brankami), z Trenčína reprezentační pivotka Slovenska Kristina Pastorková (s 90 brankami v minulé sezóně 2. nej. střelkyně týmu), z Písku křídelnice Michaela Boorová (se 114 brankami nej. střelkyně Písku v minulé sezóně). S týmem trénuje i další Slovenka, křídelnice Veronika Žitňanová (v minulé sezóně za Trenčín dala 46 branek). S koučem Ľubošem Hudákem jsme probrali aktuální situaci v týmu, ve kterém je zařazeno aktuálně 18 hráček.

Kdy začaly hráčky trénovat na novou sezónu 2018/2019?
První sraz jsme měli v pondělí, ale šlo spíš o takovou schůzku, kde jsme probrali plán přípravy, vize a další věci s tím spojené v nadcházející sezóně. Tréninky jako takové začaly od úterý.

Co v úterý házenkářky čekalo?
V úterý dopoledne jsme byli v parku, kde na hráčky čekal vytrvalostní padesátiminutový běh. Odpoledne absolvovaly hráčky silový kruhový trénink ve Fitcentru Pelc s kondičním trenérem Petrem Bílkem, s nímž spolupracujeme po celou sezónu.  

Hráčky tedy trénují dvoufázově?
Ve středu jsme měli jen jeden trénink, ve čtvrtek dva a v pátek jeden. Nechtěli jsme hráčky hned na úvod strhnout. Od příštího týdne už bude zápřah vyšší. V pondělí budou mít jeden trénink, od úterý od pátku budou trénovat dvoufázově, čili za týden budou mít 9 tréninků.

Bude se jednat vyloženě o fyzickou přípravu, nebo budou hráčky trénovat i s míčem?
Hráčky dostanou balón do ruky poprvé až v pondělí 30. července. Hned 1. srpna pak hrajeme první přípravný zápas se Zlínem. Je jasné, že po téměř výhradně fyzické přípravě to nebude žádná sláva, ale chceme si vyzkoušet, jak na tom budeme po kondiční stránce. Hned následujícího dne pojedeme na soustředění do Vřesovic, kde dokončíme fyzickou přípravu. Pak po dnu volna začneme teprve s herní přípravou, jako takovou.

Vraťme se ke změnám v týmu, je už kádr konečný?
Odešly jen Nikol Soldánová, která zřejmě ukončila činnost. Sami o tom moc nevíme a Jana Šustková, která odešla do Mostu. Z nových hráček je tady Veronika Žitňanová, což je levoruká hráčka, která s námi začala přípravu a je na zkoušce. Do kádru je nicméně v podstatě zařazená. Co se týče Terezy Kubáčkové, Michaely Boorové a Kristiny Pastorkové, jedná se všechno o zkušené a velmi kvalitní hráčky. Tereza Kubáčková je levoruká spojka, nejlepší střelkyně Olomouce posledních sezón. Jejím příchodem bychom chtěli nahradit absenci gólů Jany Šustkové. Určitě je přínosem. Kristina Pastorková u nás už hrála, známe ji. Ví, co chce, je to velká dříčka a tahounka týmu. Michaela Boorová levoruká křídelnice je technicky velmi dobře vybavená. Líbila se mi už v zápasech proti Veselí pohybem i technikou střelby. Podstatné přitom je, že všechny nové hráčky mají velkou chuť hrát, vědí, co chtějí dosáhnout, to je velmi důležité.

Je nějaký post, kde by Veselí ještě potřebovalo posílit?
V brance jsme spoléhali na to, že se po roční pauze zaviněné operacemi vrátí Jana Vašulková, ale oznámila nám pro ni radostnou, pro nás už méně potěšující zprávu, že ji čekají mateřské povinnosti. Minimálně rok tak na ni budeme muset ještě čekat. S tím jsme nepočítali. Proto nám zůstala dvojice: Simona Lekešová, která byla v minulé sezóně vynikající a doufám, že to bude pokračovat i letos a dorostenka Adéla Hřebejková. Tento post bychom chtěli posílit pro případ, že by přišlo zranění, nebo nemoc. Uvažujeme o hostování nějaké mladé brankařky. Kádr je jinak komplet.

Fotky ke stažení jsou zde: https://uloz.to/!T6Z4TClEYgJY/vyber-zip

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem