SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
14.08.2018

Panenky zahájily herní přípravu, na úvod prohrály s mistrem Běloruska

Konec tvrdého fyzického drilu, ženám SHK Veselí nad Moravou začala herní příprava. První utkání odehrály dnes večer naše hráčky v Hodoníně proti týmu BNTU BelAZ Minsk Reg. Celek, který se od roku 1993 pouze v roce 2008 nestal mistrem Běloruska, po většinu zápasu vedl. Panenky porazil tříbrankovým rozdílem.

BNTU BelAZ Minsk Reg - SHK Veselí nad Moravou 30:27 (18:11)

V úvodu zápasu měly překvapivě navrch naše hráčky, které se ujaly vedení 1:3, poté se hra vyrovnala a výsledkem bylo srovnání na 6:6. Až poté začala dominovat daleko větší souhra 25-ti násobného mistra Běloruska (minulý týden odehrál 3 zápasy na silně obsazeném turnaji v Mostě, kde kromě českých a německých mistryň hrála i ruská Zvezda Zvenigorod, Minsk si tam připsal výhru nad Mostem 34:26). Minsk pak odcházel do šaten se sedmibrankovým vedením. Po změně stran získal soupeř dokonce až 11-ti brankový náskok, na což reagoval kouč Veselí vůbec prvním zařazením nového herního prvku, který bude zřejmě překvapením i pro mnohé interligové týmy. Výsledkem byla změna stavu ze 42. minuty z 25:14 na 26:19 ve 46. minutě. Veselanky pak stahovaly manko až do konce utkání a nakonec podlehly poměrně těsně. Klub zároveň děkuje klubu HK Hodonín za možnost utkat se s tímto protivníkem, který je pravidelným účastníkem evropských pohárů.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 6, Zemčíková, Novotná 5, Větříšková, Lukšíková 1, Kutálková, Vinklárková 2, Valovičová, Divílková, Pastorková 2, Veselková 4/1, Žitňanová, Kubáčková 4/1, Boorová 3.

Nejvíce branek Minsku: Kanaval 7, Kerchikova 4, Hrakhouskaya 4, Markelava 3, Rudkouskaya 3 a Snezhka 3.

Fotky z utkání najdete ke stažení zde: https://uloz.to/!motsN2ig5kDK/vyber-zip

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem