14.08.2018

Panenky zahájily herní přípravu, na úvod prohrály s mistrem Běloruska

Konec tvrdého fyzického drilu, ženám SHK Veselí nad Moravou začala herní příprava. První utkání odehrály dnes večer naše hráčky v Hodoníně proti týmu BNTU BelAZ Minsk Reg. Celek, který se od roku 1993 pouze v roce 2008 nestal mistrem Běloruska, po většinu zápasu vedl. Panenky porazil tříbrankovým rozdílem.

BNTU BelAZ Minsk Reg - SHK Veselí nad Moravou 30:27 (18:11)

V úvodu zápasu měly překvapivě navrch naše hráčky, které se ujaly vedení 1:3, poté se hra vyrovnala a výsledkem bylo srovnání na 6:6. Až poté začala dominovat daleko větší souhra 25-ti násobného mistra Běloruska (minulý týden odehrál 3 zápasy na silně obsazeném turnaji v Mostě, kde kromě českých a německých mistryň hrála i ruská Zvezda Zvenigorod, Minsk si tam připsal výhru nad Mostem 34:26). Minsk pak odcházel do šaten se sedmibrankovým vedením. Po změně stran získal soupeř dokonce až 11-ti brankový náskok, na což reagoval kouč Veselí vůbec prvním zařazením nového herního prvku, který bude zřejmě překvapením i pro mnohé interligové týmy. Výsledkem byla změna stavu ze 42. minuty z 25:14 na 26:19 ve 46. minutě. Veselanky pak stahovaly manko až do konce utkání a nakonec podlehly poměrně těsně. Klub zároveň děkuje klubu HK Hodonín za možnost utkat se s tímto protivníkem, který je pravidelným účastníkem evropských pohárů.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 6, Zemčíková, Novotná 5, Větříšková, Lukšíková 1, Kutálková, Vinklárková 2, Valovičová, Divílková, Pastorková 2, Veselková 4/1, Žitňanová, Kubáčková 4/1, Boorová 3.

Nejvíce branek Minsku: Kanaval 7, Kerchikova 4, Hrakhouskaya 4, Markelava 3, Rudkouskaya 3 a Snezhka 3.