05.11.2017

Panenky v Mostě nezklamaly, ve druhé půli je ale zradila střelba

Naše ženy se představily v sobotu večer na palubovce českého mistra v Mostě, kde zejména v první půli za domácími v ničem nezaostávaly a ukázaly se v mnohem lepším světle, než na palubovce pražské Slavie. Výtečným výkonem se prezentovala brankářka Simona Lekešová, která mimo jiné Mostu zlikvidovala tři sedmičky. Na druhou stranu je ale nutné přiznat, že domácí Müllnerová chytala také velmi spolehlivě. První větší odstup ve skóre se Mostu podařil až ve 38. minutě zápasu, když Kovářová zvýšila na 17:13. Naše hráčky ale dál bojovaly a Nikol Soldánová ve 47. minutě snížila na 22:20. Od tohoto stavu byly již domácí lepším týmem a po zásluze si připsaly do tabulky 2 body.

Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 30:24 (12:11)

Veselí: Lekešová, Beranová – Olšovská 4/2, Novotná 4, Lukšíková 2, Slováková, Vinklárková 3, Žáčková, Šustková 7/1, Valovičová, Divílková 1, Soldánová 3.

Branky Mostu: Kovářová 9, Szarková 9, Zachová 5/2, Borovská 4, Stříšková 2, Chmelařová 1.

Peter Dávid (trenér DHK Baník Most): „Museli jsme se tentokrát vyrovnat s některými zejména zdravotními nástrahami. Na doporučení lékaře jsme do zápasu nemohli pustit Markétu Jeřábkovou, ani Simona Szarková nebyla před utkáním úplně zdravotně fit. V prvním poločase jsme měli obrovský problém se prosadit přes soupeřovu vynikající brankářku. Bohužel naší největší nemocí v poslední době je koncovka, neproměňujeme šance a nedostaneme se do našeho obvyklého tempa. Sami se pak trápíme, ačkoli si dokážeme dobře vypracovat šance, ať už z prostoru brankoviště nebo ze spojky. Naopak naší velkou výhodou je, že svou hru neustále tlačíme kupředu ve velkém tempu. Momentálně máme i velký problém s proměňováním sedmiček, když naše tři vyhlášené sedmičkářky neuspějí. Na tom určitě budeme muset popracovat.“

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou) „Druhý poločas jsme se trápili v útoku, naprosto nám nešla střelba, ať už z vyložených šancí nebo ze střední vzdálenosti. Tam se Mostu podařilo odskočit, Müllnerová v brance Mostu podala ve druhém poločase také vynikající výkon, takže nezbývá než poblahopřát soupeři k vítězství.“

Sedmičky: 5/2 – 5/3.
Vyloučení 2:2 (ČK Hudák).
Rozhodčí: Šlezingr, Špunar.