SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
24.02.2019

Panenky v Mostě kousaly, na rozjeté domácí to ale nestačilo

Výrazně lepším výkonem, než před týdnem v Michalovcích se prezentovaly v sobotu ženy SHK Veselí nad Moravou na palubovce mistrovského Mostu. Domácí celek byl sice krom úplného úvodu zápasu neustále ve vedení, ale při odchodu do šaten držel pouze těsný jednobrankový náskok.

DHK Baník Most – SHK Veselí nad Moravou 32:22 (15:14)

Po změně stran se již síla aktuálně nejlepšího českého celku projevila naplno a zaslouženě získal oba body. Zajímavostí utkání byla branka, kterou vstřelila Simona Lekešová. Brankářka Veselí totiž využila prázdné domácí branky a dala gól přes celé hřiště. Ve famózní střelecké formě se opět předvedla Yuliia Kučerová.

Pro Veselí ovšem tentokrát byly hodně zajímavé další výsledky kola. Všichni z pronásledovatelů v boji o české play – off totiž zaváhaly. Slavia Praha remizovala doma se Šaľou (to ji nicméně stačilo v posunu o skóre před Veselí), Poruba prohrála v Písku, Olomouc v Plzni a Zlín v Prešově.

Peter Dávid, trenér DHK Baník Most: „Byl to zápas dvou velmi rozdílných poločasů. V první půli jsme si vytvořili velmi slibný náskok, který jsme zase ztratili. Dnes se nám do toho stroje dostalo trochu písku a lehce to zaskřípalo. Věděli jsme, že když v druhé půli vsadíme na tempo, mělo by nám to vyjít. Je až neuvěřitelné, že konečný výsledek je takový, když jsme v poločase vedli o jedinou branku. A jsem za všechny moc rád, že jsme svou úspěšnou sérii neztratili a pokračujeme dál.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Most měl především ve druhém poločase úspěšnější střelbu, rozdíl mezi námi a soupeřem byl v úspěšnosti zakončení. Ve druhém poločase toho naše gólmanky moc nechytily a Mostu tam spadlo skoro všechno, my jsme zase nemohli dát branku ani z vyložených šancí. Most si úspěšností střelby určitě zasloužil vyhrát.“

Veselí: Lekešová 1, Hřebejková – Kučerová 9/4, Novotná, Lukšíková 1, Valovičová, Divílková, Michnová 3, Kutálková, Pastorková 3, Veselková 2, Žitňanová, Kubáčková 2, Boorová 1.

Sedmimetrové hody: 2/2 - 4/4.
Vyloučení: 7/2.
Rozhodčí: Pavlát, Točík.

Diváků: 650.

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem