SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
20.05.2019

Panenky skončily bez medaile, v neděli ztratily nadějný náskok

S náskokem 1:0 na zápasy odjížděly o víkendu ženy SHK Veselí nad Moravou do Poruby k bojům o konečné 3. místo v České republice. Sobotní zápas byl plně v režii domácích házenkářek, které tak srovnaly stav na 1:1. Rozhodovalo se tak až v neděli opět v Porubě. Panenky si vypracovaly nadějný čtyřbrankový náskok (26. minuta 9:13), pak ale o něj jako mávnutím kouzelného proutku přišly (ve 38. minutě stav 17:13). Bojovaly pak sice až do konce, nicméně domácí celek si už bronzové medaile nenechal vzít.

DHC Sokol Poruba - SHK Veselí nad Moravou 28:22 (16:10), stav série 1:1

Srovnáno! Házenkářky Poruby zvládly těžkou pozici a vyhrály druhé utkání série o bronz českého play-off doma nad Veselím 28:22 (16:10), stav je tak 1:1 na zápasy, a o držitelkách cenného kovu se rozhodně v neděli od 15 hodin, kdy oba týmy nastoupí v hale Sarezy k rozhodujícímu střetnutí. Stejně jako před týdnem byl prakticky po celý průběh utkání ve vedení domácí celek. Tentokrát to tak byly Ostravanky. Dlouho vyrovnaná bitva se začala lámat zhruba v jeho třetině. Poruba ubránila útoky Veselí, v jehož ofenzivě opět vyčnívala především Kučerová, naopak sama dokázala několikrát udeřit. Dvě trefy Alžbety Michalíkové daly týmu náskok čtyř branek (11:7), který následně navýšila Desortová a ještě do poločasu vedly Sokolky o šest gólů. Tento bezpečný odstup si také odnesly do šaten. Všichni měli sice v paměti dva týdny starý výpadek se Slavií, kdy Poruba ztratila dokonce sedmibrankový náskok, to se však tentokrát neopakovalo. Svěřenkyně Dušana Daniše neponechaly ve druhém poločase nic náhodě a v poklidu dotáhly zápas k důležitému vítězství. Rozhodne se tak v neděli opět v Ostravě.

Nejvíce branek: Polášková 8/4, Michalíková 5, Desortová 4 - Kučerová 8/2, Pastorková 4, Veselková 4. Rozhodčí: Pavlát, Točík. Sedmimetrové hody: 4/4 - 3/2. Vyloučení: 3:5. Diváci: 143.

Dušan Daniš, trenér Sokola Poruba: „Vyhráli jsme o více branek, ale utkání ukázalo, že se hraje mezi vyrovnanými soupeři. Zejména začátek tomu odpovídal. Musím děvčata pochválit, že v době, kdy to bylo o gól o dva, tak se držela a potom dokázala jít do výraznějšího vedení, které udržela. Rozhodne tak zítřek."

Ivo Sádlo, vedoucí družstva Veselí: „Nezbývá než pogratulovat soupeři, který byl lepší ve všech směrech. Ve výsledku to znamená, že je vše otevřené, zítra se rozhodne ve třetím utkání, já jen doufám, že podáme lepší výkon."

DHC Sokol Poruba - SHK Veselí nad Moravou 28:24 (12:13), stav série 2:1

Veselanky sice ve třetím zápase bronzové série začaly lépe, ujaly se vedení 3:0 a 6:2 a po celý první poločas si hlídaly vedení, které bylo pět minut před přestávkou až čtyřbrankové. Do poločasu ale Porubanky manko stáhly, přiblížily se na rozdíl gólu a obrat dokonaly raketovým startem ve druhé půli. Úvodní osmiminutovku druhého poločasu totiž vyhrály domácí 5:0 a utrhly se do čtyřbrankového vedení. A to rozhodlo, ztrátu dokázaly Veselanky zkorigovat jen na dvoubrankový rozdíl (25:23 v 55. minutě). Závěrečné minuty opět patřily Porubě, která na domácí palubovce oslavila zisk bronzových medailí. 

Nejvíce branek: Andrýsková 5, Desortová 4, Michalíková 2 - Kučerová 4/4, Veselková 4, Kutálková 3. Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 1/1 - 5/5. Vyloučení: 2:4. Diváci: 122.

Dušan Daniš, trenér Poruby: „Hlavně začátek zápasu byl kvůli jeho důležitosti nervózní, nakonec jsme tam byli i ve fázi, kdy jsme prohrávali o čtyři góly. Bylo to způsobené tím, že se nechytaly naše spojky, které by měly obstarávat střelbu zvenku. Ztráceli jsme moc míčů, ale zlepšenou obranou jsme se ještě do poločasu dotáhli na rozdíl jedné branky. Do druhého poločasu jsme prostřídali a změny zabraly. Chytila se nám Andrýsková, která dávala góly zvenku a zpoza devíti metrů. To jsme potřebovali. Tam se zápas otáčel. Pomohla i změna brankářky."

Ivo Sádlo, vedoucí družstva Veselí: "Dnešní zápas byl určitě lepší než včera, vyhrál šťastnější. Nám nezbývá nic jiného než dojet domů, vychladnout, dát si vše dohromady a připravit se na novou sezonu. Po této bláznivé."

Zdroj: Český svaz házené

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem