24.09.2016

Panenky si zastřílely s chutí proti Trenčínu

Dvacet šest branek – to není součet gólů všech hráček Veselí v duelu s Trenčínem, ale pouze úderné spojkové řady: Jana Šustková – Jasmínka Vargová – Mária Olšovská. Úderné spojky Veselí dnes jasně určovaly ráz utkání se slovenským celkem. Už jen tyto branky by dnes stačily na vítězství ve 4. kole Interligy žen.

SHK Veselí nad Moravou – HK AS Trenčín 36:25 (16:8)
Naše hráčky měly raketový nástup do utkání, když už v čase 2.39 vedly 4:0. Hostující trenérka Zdena Rajnohová reagovala vzetím oddechového času a nasazením osobní obrany na Máriu Olšovskou, kterou ponechala téměř po celý zápas. Náš tým přesto neustále zvyšoval své vedení, které již v poločase bylo osmibrankové, a to náš celek ještě neproměnil 7 vyložených šancí.
Po změně stran skóre rychle narůstalo na obou stranách. Přesto nebylo pochyb o tom, kdo získá oba body. V samotném závěru utkání vstřelila po nádherné souhře s Márií Olšovskou branku Jana Šustková, která tím roztleskala celou halu.

Zdena Rajnohová (Trenčín): Nepodařilo se nám zachytit úvod utkání. Soupeř byl velmi kvalitní na postu spojek, vůbec jsme je nedokázaly ubránit. Nedařilo se nám dostávat do vyložených akcí, což bylo příčinou naší vysoké porážky.

Slavomír Varga (Veselí): Do utkání jsme šli s tím, že budeme pokračovat v trendu našich rostoucích výkonů. Zároveň jsme si chtěli vyzkoušet několik nových variant v útočné hře. Pokud jsme byli koncentrovaní, byl výkon takový, jaký jsem si představoval. Ve druhé půli jsme už nebyli dostatečně koncentrovaní v obraně. Diváci viděli zajímavý zápas s množstvím branek.

Veselí: Sedláčková, Lekešová, Vašulková - Šustková 9, Vargová 9/1, Olšovská 8, Kosinková, Balážová 1, Kalivodová 3, Lukšíková 1, Vinklárková 3, Pastorková 1, Soldánová 1.
Nejvíce branek Trenčína: Kostelná 8/5, Blažeková, Minarechová a Nejedlíková po 4
Sedmičky: 1/1: 7/5
Vyloučení: 3:0!
Rozhodčí: Brzósková, Pavelová