18.08.2018

Panenky si poradily s rakouským vicemistrem

Hned dva zápasy dnes sehrály naše ženy proti vítězi rakouského poháru a druhému celku našich jižních sousedů UHC Müllner Bau Stockerau. V prvním utkání se představily hlavně hráčky základní sestavy Veselí, v tom druhém dostaly příležitost mladé hráčky širšího kádru. Překvapivě přitom vyhrály oba veselské výběry.

1. zápas: SHK Veselí nad Moravou - UHC Müllner Bau Stockerau 30:22 (12:10)

V prvním poločase viděli diváci vyrovnanou házenou, přičemž si naše hráčky zvykaly nejen na souhru s novými spoluhráčkami, ale i na novou palubovku ve veselské sportovní hale (viz. foto). Po změně stran byla hra vyrovnaná přibližně do 40. minuty, kdy byl stav 16:13. Od tohoto momentu byl již veselský tým výrazně lepší a minutu před koncem vedl už desetibrankovým rozdílem. Rakušanky pak v samém závěru už jen korigovaly na osmigólový rozdíl.

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 4, Zemčíková, Novotná 9/1, Větříšková, Lukšíková 1, Kutálková, Vinklárková 1, Valovičová, Divílková, Pastorková 1, Veselková 4/1, Žitňanová, Kubáčková 6/1, Boorová 4, Klimešová K., Klimešová A.

2. zápas: SHK Veselí nad Moravou - UHC Müllner Bau Stockerau 27:26 (14:14)

Sestava a branky Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská, Zemčíková 4, Novotná, Větříšková 2, Lukšíková, Kutálková 2, Vinklárková, Valovičová 5, Divílková 3, Pastorková 1, Veselková, Žitňanová 8, Kubáčková, Boorová, Klimešová K.1, Klimešová A. 1.

Ľuboš Hudák (kouč Veselí nad Moravou): Oba zápasy splnily má očekávání. V tom prvním jsme si vyzkoušeli další herní situace. Něco nám vycházelo perfektně, jinde je ještě potřeba zapracovat. Opět se nám osvědčila varianta se sedmi hráčkami v útoku.
Ve druhém zápase jsem byl velmi mile potěšen přístupem mladých hráček, které mne překvapily tím, že dokázaly zvítězit. Byly tam dobré momenty plné bojovnosti a nasazení. To je pro mne určitě velmi pozitivní zjištění.

Pro ty, koho by zajímalo, jak si vede na Slováckém poháru v Hodoníně BNTU BelAZ Minsk Reg, tedy celek, se kterým se naše hráčky utkaly v úterý v Hodoníně (Veselí prohrálo 30:27), tak mistr Běloruska porazil naprosto stejným výsledkem 30:27 i islandský Fram Reykjavík, následně Sokol Porubu 26:25, vicemistra Švýcarska LC Brühl Handball 34:20. Minsk se tak ve finále utká s rovněž dosud neporaženým ruským vicemistrem HC Lada Togliatti.