SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
13.05.2018

Panenky promarnily v Olomouci sedmibrankový náskok!

Naprosto odlišný duel, než v podzimní části MOL ligy odehrály na palubovce olomoucké Zory ženy SHK Veselí nad Moravou. Zatímco před půl rokem nezvládly první poločas, kdy prohrávaly o sedm branek a pak ve druhé půli ztrátu dotahovaly, nyní stejným brankovým rozdílem vedly a dotahovaly tentokrát domácí házenkářky. V obou případech byl ale výsledek stejný, z těsné výhry se vždy radovala Olomouc. Tentokrát to ovšem znamená, že v série o bronzové medaile vede Zora nad Veselím 1:0. Odveta ve Veselí se bude hrát v nezvyklém čase v pátek 18. května od 18 hodin. V případě, že by zvítězil hostující tým, získaly by bronz hráčky Olomouce. My ale pevně věříme, že Panenky doma zabojují a stav série srovnají na 1:1. V tom případě by se třetí rozhodující zápas hrál opět ve Veselí, a to v sobotu 19. května od 17 hodin.

DHK ZORA Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 21:20 (8:13)

V prvním poločase dominovaly v Olomouci házenkářky Veselí, které poločas jasně vyhrály s pětibrankovým vedení. Mezi 14. a 27. minutou dovolily Zoře jen jedinou trefu. Ve druhém poločase domácí družstvo zabojovalo a srovnalo skóre utkání. Stav byl dlouho nerozhodný, ale domácím se lépe povedla koncovka a vyhráli rozdílem jediné branky 21:20. Za zmínku jistě stojí, že v závěrečných minutách hráčky obou týmů jako by zapomněly střílet góly. Sedm minut před koncem byl totiž stav 20:19 a oba celky, přestože měly na změnu stavu poměrně dost času, přidaly po jediné trefě.

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Myslím si, že utkání bylo oboustranně velmi bojovné. Bylo tam mnoho neproměněných šancí. My jsme v první půli znervózněli. Naštěstí v té druhé půlce jsme dokázali v útoku hrát o něco lépe, proměňovat šance a myslím si, že velmi kvalitní byla obrana, a hlavně výkon brankářky. Rašková nám ten zápas doslova otočila. Potvrdilo se to, co jsem si myslel, že družstva jsou výkonnostně vyrovnaná a že to bude boj až do poslední minuty. Jsem rád, že jsme dnes zápas zvládli, ale myslím si, že do dalších odvet je to stále otevřené.“

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „Gratuluji Olomouci k výhře. Z naší strany rozhodl přístup k proměňování šancí ve druhém poločase, s tím si nezasloužíme v podstatě ani bojovat o medaili. Některé hráčky by se měly nad sebou zamyslet. Jejich přesvědčení, že chtěly vyhrát, je málo na to, abychom vyhrávali zápasy.“

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Olšovská 3/2, Zemčíková, Novotná 5/1, Větříšková, Lukšíková, Vinklárková, Šustková 4/1, Klimešová A., Divílková, Kutálková, Soldánová 3, Veselková 5/1.

Sedmičky: 2/2:5/5.
Vyloučení: 7/7.
ČK: Kapsová – přímá (Olomouc) – Veselková – 3. vyloučení (Veselí).
300 diváků.
Rozhodčí: Valášek, Vychodil.
 

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem