22.01.2017

Panenky prolomily smolnou sérii, z Bratislavy přivezly jasné vítězství

První výhra pod koučem Ĺubošem Hudákem od jeho návratu do Veselí, první vítězství na hřišti soupeře v této sezóně a zároveň premiérové dva body v roce 2017. Výhra našich žen v Bratislavě měnila hned troje statistiky.

ŠKP Bratislava – SHK Veselí nad Moravou 23:33 (8:15)

Naše hráčky odjížděly do Bratislavy v roli mírného favorita a body už opravdu potřebovaly jako sůl. Domácí celek ale cítil šanci připsat si první body v této sezóně, a tak diváci viděli zajímavou bitvu. Do 15. minuty dokázaly domácí hráčky na branky Veselí odpovídat, a tak byl stav 5:5. Naše házenkářky se vzápětí pokusily soupeři odskočit, a to se jim povedlo v 21. minutě, kdy měly tříbrankový náskok (6:9). Bratislava se ale ještě vzchopila k náporu a dokázala 7 minut před poločasem snížit na 8:9 a začínalo se téměř od začátku. Závěr první půle ale vyšel našim hráčkám na výbornou. Šesti slepenými brankami v řadě odskočily až na poločasových 8:15 a v podstatě rozhodly zápas.
Ve druhé půli se už zápas víceméně změnil už jen v otázku konečného skóre.

K utkání bohužel stále scházejí oficiální statistiky, nouzově proto využívám server onlajny.com, kde ovšem není jistota 100 % zápisu…

Luboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Šli jsme si po mém návratu do Veselí konečně pro dva body a cíl jsme splnili. A to přesto, že jsme kupili v obraně více chyb než bychom chtěli. Díky děvčatům za bojovnost, dva body i konečný výsledek, který uhrály.“ (převzato z Českého svazu házené)

Veselí: Lekešová, Sedláčková, Vašulková – Balážová, Kalivodová, Kosinková, Krokavecová 6, Lukšíková 5, Melichárková 4, Novotná 5, Pastorková 2, Slováková 1, Soldánová, Šustková 9/1, Vinklárková 1/1.
Sedmičky: 6/3:3/2. Vyloučení: 3:7, 100 diváků, rozhodčí: Balogh, Novák