SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
03.02.2019

Panenky poprvé letos prohrály, v Šaľe jim ulítla střelecká muška

Měl to být jeden ze šlágrů 14. kola MOL ligy. Bohužel pro Veselí, měl ale zápas v Šaľe příliš jednoznačný průběh. Domácí celek jasně na hřišti dominoval a vůbec nepřipustil žádné drama.

HK Slovan Duslo Šaľa – SHK Veselí nad Moravou 30:21 (13:9)

Začínala teprve 3. minuta utkání a Šaľa už vedla 3:0. Naše hráčky měly na jižním Slovensku velmi špatný vstup do utkání. Nenechaly se tím ale rozhodit. V 9. minutě totiž téměř dokázaly náskok domácího týmu vymazat (5:4 pro Šaľu). Urputně bránící obrany pak brankostroj dočasně uťaly, a tak o 5 minuty později svítil na tabuli stav 6:5 pro domácí. Za tohoto stavu se podařil Šaľe čtyřbrankový brejk, což značilo odskočení až na 10:5 ve 20. minutě. Veselanky přitom doplatily na svou střeleckou nemohoucnost, když za 11 branek daly jedinou branku! Sedm minut před koncem poločasu bylo ještě hůř, když Šaľa odskočila až na 13:6. Závěr poločasu ale vyšel Panenkám na výbornou, daly 3 branky v řadě a do šaten tak šly za stavu 13:9.
Po změně stran to vypadalo zpočátku ještě lépe, když Eva Veselková snížila na 13:10. Možné rodící se drama, ale domácí hráčky opět rychle uťaly. Ve 35. minutě to bylo už 16:10 a Veselí mělo už jen malou šanci na zvrat. Ta definitivně padla ve 41. minutě, kdy domácí odskočily na 20:12 a následně ve 46. minutě, kdy to bylo již 23:13. Veselankám nefungovala hra dopředu, za ¾ zápasu 13 branek proti soupeři jakým je Šaľa, rozhodně nemůže stačit na úspěch. Od tohoto okamžiku už nebylo o vítězi sebemenších pochyb. Výsledek pak naprosto přesně kopíroval duel Šaľe s posledními Bánovci, když skončil 30:21.

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Boorová, Divílková, Kubáčková 4, Kučerová 2/2, Kutálková, Lukšíková, Michnová 2/1, Novotná 3, Pastorková 4, Valovičová 1, Veselková 5, Žitňanová.

Nejvíce branek Šaľe: Pócsiková 10/5, Takáčová 7, Königová 5.

Vyloučení: 5/3.
Sedmičky: 7/7:3/3.
Rozhodčí: Oťapka, Zubo.
700 diváků

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem