SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
30.08.2019

Panenky odehrály s Šaľou vyrovnaný zápas

Ženy SHK Veselí nad Moravou mají za sebou vstup do nového ročníku MOL ligy. Na úvod přivítaly ve své hale slovenskou Šaľu. Diváci viděli dramatický a napínavý zápas, který měl ještě dvě minuty před koncem nerozhodný stav.

1. kolo MOL ligy: SHK Veselí nad Moravou – Duslo Šaľa 27:29 (14:15)

Panenky měly fantastický vstup do utkání, kterým zaskočily nejen soupeře a diváky v hale, ale možná i sami sebe. V 9. minutě vedly již 5:2 a trenér soupeře si vybral hned svůj první oddechový čas. Rozjeté Veselanky se mu ale přibrzdit nepodařilo. Ve 14. minutě to bylo totiž už 9:3 a Šaľa byla zralá na ručník.
Na štěstí pro soupeře si kouč Ján Packa s touto situací dokázal poradit. Ve druhém oddechovém čase naordinoval svým svěřenkyním změnu obranné hry a do problémů se najednou dostal náš tým. Během šesti minut se skóre změnilo na 9:8 a první oddechový čas si musel vybrat kouč Ľuboš Hudák. Od tohoto okamžiku viděli diváci velmi vyrovnaný zápas, ve kterém se oba týmy doslova přetahovaly o každou branku.
V domácí brance se ve vynikající formě představila Vanda Nejezchlebová. Střelecky zářila Yuliia Kučerová a nebojácným výkonem na sebe upozornila mladičká Barbora Olšová. Veselí může mrzet neproměňování šancí a nastřelení hned několika tyček. Dvě minuty před koncem byl stav 27:27, pak se ale vyfaulovala Diana Michálková, Šaľa odskočila a naše hráčky pak již neměly čas se stavem ještě něco udělat.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou:
Úvod zápasu nám vyšel výborně. Hráli jsme agresivně v obraně a Šaľu jsme zaskočili. Navíc se nám dařilo proměňovat šance. Po druhém oddechovém čase Šaľe změnil soupeř styl hry a my jsme si s tím zpočátku nevěděli rady, čehož Šaľa využila k otočení skóre. Ve druhé půli jsme se dostali opět do vedení, ale dělali jsme i chyby. To nás nakonec stálo lepší výsledek.

Ján Packa, trenér Duslo Šaľa:
Nečekal jsem, že to bude až tak těžký zápas. Veselí mne hodně překvapilo v útoku, a to hlavně v první části utkání. Nedařilo se nám přerušovat jeho spojky. Za stavu 9:3 jsme změnili obranný systém a pak jsme se začali prosazovat i my. Ve druhé půli to bylo nahoru – dolů. Musím říci, že se jednalo o kvalitní utkání.

Veselí: Nejezchlebová, Hřebejková – Kučerová 9/4, Víchová 3, Novotná, Štipčáková, Vodná 3, Klimešová A., Kutálková 3, Pastorková 3, Michálková, Olšová 3, Kubáčková 3.

Nejvíce branek Šaľe: Janičič 6, Matušincová 5/1, Ušiaková a Novotná po 4.

Sedmičky: 4/4:4/3.
Vyloučení: 5:6, ČK: Michálková (Veselí) za 3. vyloučení.
Rozhodčí: Fukala, Mohyla
320 diváků

Fotky z utkání jsou zde: https://uloz.to/file/32TxTzZEsu6F/vyber-zip

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem