SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
09.10.2019

Panenky málem sahaly na Slavii po bodu!

O velkou senzaci se málem postaralo torzo žen SHK Veselí nad Moravou při dnešní předehrávce 6. kola MOL ligy na Slavii. Tým oslabený kvůli zraněním o 4 hráčky základní sestavy včetně nejlepší střelkyně celé soutěže Kučerové (dále to byly: Pastorková, Olšová a Novotná) totiž hrál 50 minut vyrovnanou partii. Slavia rozhodla o vítězství až mezi 50. a 54. minutou.

DHC Slavia Praha – SHK Veselí nad Moravou 28:24 (13:12)

Veselanky odjížděly do Prahy pouze se čtveřicí spojek, z nichž jedna byla teprve 17-letá dorostenka Veronika Štipčáková. A právě Štipčáková navíc zápas ani nedohrála, když v 26. minutě utkání dostala po jednom ze zákroků přímou červenou kartu. Veselanky se přesto v Praze držely velmi statečně a v poločase prohrávaly pouze jednobrankovým rozdílem. Po změně stran se dokonce začalo schylovat k velké senzaci, když ve 41. minutě poslala Tereza Kubáčková Veselí do vedení na 16:17. Poté se oba týmy tahaly o každou branku až do 49. minuty, kdy Míša Boorová naposled srovnala na 22:22. Rozhodla pasáž od 50. do 54. minuty, kterou domácí Slavia vyhrála 4:0 a odskočila na 26:22. Veselanky si nicméně za svůj až nečekaně dobrý výkon zaslouží velkou pochvalu.

Veselí: Nejezchlebová, Hřebejková – Víchová 1, Štipčáková, Vodná 6, Klimešová A., Michálková 4, Kutálková 5, Janoušková 1, Kubáčková 5/1, Boorová 2/1.

Nejvíce branek Slavie: Franková 5, Pokorná 5/1, Fryčáková 4, Chlupová 4, Jačková 3, Novotná 3.

Vyloučení: 4:5, navíc Štipčáková (Veselí přímá ČK)
Branky ze sedmiček: 1:2.
Rozhodčí: Valášek, Vychodil
102 diváků.

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem