SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
24.04.2018

Panenky letos zářily, Olšovská je dokonce třetí nejlepší kanonýrkou MOL ligy!

Ještě předtím, než začne semifinálový duel s pražskou Slavií (budeme se mu věnovat v následujícím článku), je dobré se ohlédnout za právě skončeným ročníkem MOL ligy. Z pohledu Veselí byl totiž opravdu mimořádný!

1) Už postup do play – off má z hlediska našeho klubu velkou váhu, vždyť tam naše hráčky postoupily naposled v sezóně 2012/2013. Jen pro zajímavost, tehdy se hrálo ještě systémem každý s každým, doma a venku. Nejlepší 4 celky tak hrály 6 zápasů, přičemž body z Interligy zůstaly v platnosti. Kromě Veselí tam hrál Most, Slavia Praha a Poruba. Naše hráčky tehdy nevyhrály ani jednou, připsaly si jednu remízu a pět většinou těsných porážek (Poruba – Veselí 28:25, Slavia – Veselí 25:24, Veselí – Most 29:30, Veselí – Poruba 18:24, Veselí – Slavia 28:28, Most – Veselí 25:22). Celkově to bylo konečné 4. místo. Mistrem se stal Most.

2) V MOL lize se letos vytvořily dvě silné skupiny celků. První tvořily: Most, Slavia Praha, Michalovce a Šaľa. Druhou vyrovnanou skupinu tvořily celky: Veselí, Olomouce, Poruby a Prešova. Velmi nás proto může těšit, že ze druhé z těchto čtveřic byly naše hráčky nejlepší. Konečné 5. místo je velkým úspěchem.

3) Kanonýrkám letos vládly Slovenky. Nejvíce branek nastřílela Patrnčiaková z Hodonína, a to 183, druhá byla Lívia Klučková ze Šaľe (172 branek) a na skvělém 3. místě „Panenka“ Mária Olšovská se 157 góly!. Jen o kousek za ní byla na 5. místě Jana Šustková (151 branek). Veselí tak mělo jako jediný tým MOL ligy dvojí zastoupení kanonýrek nejen v TOP 5, ale dokonce i v TOP 10! A to je ještě jistila 15. místem Kateřina Novotná se 104 brankami.

4) Simona Lekešová se v této sezóně stala jednou z nejlepších gólmanek celé MOL ligy. Na své konto si připsala 325 úspěšných zákroků, lepší bilanci měla jen Lucie Rašková z Olomouce. Těsně za Lekešovou skončila Petra Kudláčková ze Slavie Praha. Lekešová si přitom připsala i více než 40 % úspěšnost zákroků.

5) Veselí mělo i velmi vysokou úspěšnost střelby. V 7 metrových hodech bylo Veselí 2., hned za Bánovci. Veselanky proměnily 82,35 % nařízených sedmiček. Našim hráčkám se dařila i střelba ze hry, kde byly celkově 4. nejúspěšnější s bilancí 57,92 %. Jestli ale měl náš tým mezery, tak to byl rychlý útok. Veselí z něj totiž dalo jen 46 branek, což bylo nejhorší mezi všemi týmy MOL ligy. Jen pro srovnání, 1. Michalovce z nich daly 347 gólů, 2. Šaľa 176 a 3. Poruba 168 branek.

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem