SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
18.01.2018

Panenky jsou po polovině soutěže páté, druhá půle ale bude těžší, očekává kouč Hudák

Pro fanoušky veselské házené je v letošní sezóně pohled na tabulku MOL ligy velmi příjemný. Po odehraných 12 zápasech mají Veselanky na svém kontě 8 výher, 1 remízu a 3 prohry. To jim po polovině soutěže vyneslo průběžné 5. místo za Michalovcemi, Slavií Praha, Mostem a Šaľou. Na první „východňárky“ jim přitom schází jen 3 body. Veselské Panenky se přitom derou i do čela sledovaných statistik.

„V první polovině soutěže se nám podařilo naplnit téměř vše, co jsme si řekli, a čeho jsme chtěli dosáhnout. Poměrně se nám daří stabilizovat výkony i hru celého týmu. Díky tomu se dostavují nejen výsledky, ale i spokojenost s herním projevem,“ uvedl kouč Veselí Ľuboš Hudák.

Ten přiznává, že svým svěřenkyním ordinoval metodu postupného kladení cílů. „Šli jsme v podstatě zápas od zápasu. Soutěž jsme si rozdělili na menší skupinky zápasů, ve kterých jsme si kladli cíle, které v nich chceme dosáhnout,“ vysvětlil.

Přestože Veselanky své fanoušky několikrát bodově překvapily (např. vítězstvím nad Michalovcemi či výhrou v Porubě), našel trenér Veselí i zápasy, které nevyšly úplně podle jeho představ. „Z podzimní části mne mrzí nejvíc ztráta bodů v zápase se Šaľou, přestože i v Písku jsme zaváhali a ztratili bod, který jsme tam měli získat. Při vší úctě k Písku, Šaľa se přece jen řadí k týmům z těžké kategorie a případný úspěch si proto cením, tak nějak víc. Škoda, minimálně na bod jsme měli,“ zavzpomínal kouč.

Druhou polovinu soutěže očekává Hudák vzhledem k losu náročnější, než tu první. „Opět si vytvoříme menší skupiny zápasů a v nich si budeme klást určité cíle. Pro konečný výsledek v MOL lize bude zřejmě velmi důležitý trojzápas v Šaľe, Michalovcích a Olomouci,“ předvídá trenér SHK Veselí nad Moravou.

Čím na sebe v první polovině soutěže Veselské Panenky upozornily:

- Dokázaly mimo jiné porazit Michalovce a zvítězit v Porubě.

- Na průběžné první místo ztrácejí 3 body, na 3. místo jen 2.

- S 341 vstřelenými brankami jsou 3. nejproduktivnějším týmem soutěže.

- V Českém poháru vybojovaly 3. místo.

- V tabulce kanonýrek je Mária Olšovská na 2. místě s 95 brankami, Jana Šustková je 6. (76 branek) a na 20. místě je Kateřina Novotná (51 gólů). Žádný český celek nemá v Top 10 kanonýrek dvojí zastoupení. Při započtení slovenských týmů, má 2 hráčky v Top 10 už jen Šaľa (na 3. a 10. místě).

- Simona Lekešová zlikvidovala nejvíce střel soupeřek ze všech brankářek MOL ligy (195), 2. Rašková z Olomouce si připsala 170 a 3. Neubergová z Písku 151 úspěšných zákroků. Lekešová přitom dosáhla úspěšnosti 42,02 %.

- Veselí má i vysokou úspěšnost střelby, a to 57,50 %, což ho řadí na 4. místo (1. Most má 59,58 %, 2. Michalovce 58,73 % a 3. Šaľa 57,75 %).

- Veselanky patří i mezi nejúspěšnější exekutorky sedmiček. S bilancí úspěšnosti 87,99 % jsou na 2. místě.

- Hru Veselí zdobí slušná hra. V TOP 20 nejtrestanějších hráček MOL ligy není ani jedna hráčka Veselí.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem