SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
12.01.2019

Panenky jasně ovládly derby, Zlínu stejně jako před týdnem Slavii naložily 33 branek!

Měl to být vyrovnaný duel, který měly rozhodovat drobnosti. Ve Zlíně to ale vypadalo úplně jinak. Naše hráčky šly už od prvních minut jasně za vítězstvím a v poločase měly náskok propastných 8 branek, nakonec vyhrály desetigólovým rozdílem.

Fotky ze zápasu zde.

HC Zlín – SHK Veselí nad Moravou 23:33 (11:19)

Už v 5. minutě si bral kouč Zlína oddechový čas. Přimělo ho k tomu skóre 0:3, které svítilo na světelné tabuli. V našem dresu přitom dlouho hrála prim Tereza Kubáčková, po jejichž dělovkách asi museli ve Zlíně zašívat sítě. Když po 21 minutách svítilo na tabuli skóre 7:11, měla tato hráčka na svém kontě už stejný počet vstřelených branek, jako celé družstvo Zlína.
Závěr poločasu navíc našemu týmu vyšel výtečně, do brány mu padlo prakticky vše, na co sáhl. Do kabin pak šel s uklidňujícím náskokem osmi branek.
Po změně stran se dal čekat nápor Zlína, ale Panenky k tomu domácí vůbec nepustily. Zlínu nepomohla ani osobka na rozehrávačku Klaudii Michnovou. Naopak! Veselanky svůj tlak ještě stupňovaly a odskočily až na 19:30! V ten moment už trenér Hudák stáhl ze hřiště všechny hráčky zahajovací sestavy včetně brankářky (Lekešová – Boorová, Michnová, Kubáčková, Veselková, Pastorková a Novotná) a vyslal na palubovku zbývající hráčky, které do zápasu nominoval (Hřebejková – Kutálková, Lukšíková, Klimešová A., Větříšková, Divílková a Žitňanová). Přesto i tato sestava dokázala výrazný náskok udržet, když skóre zápasu uzavřela proměněnou sedmičkou Sabina Kutálková už po skončení hrací doby.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí n. M.: „Na tento zápas jsme se připravovali maximálně, jak jsme mohli. Kádr se stále potýká se zraněními i nemocemi a ani dnes jsme nebyli kompletní. Body jsme chtěli a nic jsme nepodcenili. Zlín podává dobré výkony, vozí skalpy ze hřišť soupeřů, kteří předpokládali, že budou někde jinde. V prvním poločase se zápas rozhodl. Fungovala nám obrana, padalo to tam Tereze Kubáčkové, prakticky vše, co na branku vystřelila a naše obrana rozhodla zápas.“

Martin Spuchlák, trenér HC Zlín: „Gratuluji soupeři. Také jsme se maximálně připravovali, tým Veselí ale posílil o novou hráčku, díky čemuž je ještě zkušenější. My jsme svým přístupem a výkonem na každém postu udělali řadu taktických chyb, neměli jsme síly na to, abychom zápas zlomili. Nejsem spokojený s výkonem hráček, nemohu vyzvednout ani jednu.“

Veselí: Lekešová, Hřebejková – Novotná 4/1, Větříšková, Lukšíková 4, Klimešová A. 1, Divílková, Michnová 6/4, Kutálková 1/1, Pastorková 3, Veselková 2, Žitňanová 1, Kubáčková 9, Boorová 2.

Nejvíce branek Zlína: Kolářová 7, Nygrýnová 6, Kříčková 4.
Sedmičky: 3/0:6/6.
Vyloučení: 2:1
Rozhodčí: Hanák, Pavlíček
112 diváků

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem