07.12.2019

Panenky jasně ovládly derby, Hodonínu nasázely téměř čtyřicítku

Takhle jednoznačný průběh asi čekal málokdo. Panenky jasně ovládly derby v Hodoníně, když domácí celek nechaly naposled ve vedení v 7. minutě prvního poločasu! Od té doby přebraly taktovku hry a s chutí si zastřílely.

HK Hodonín – SHK Veselí nad Moravou 30:39 (11:17)

Utkání bylo vyrovnané jen v samém úvodu utkání. Naše hráčky poté vsadily na rychlé pojetí s bleskovými útoky, které v posledních zápasech naší hře viditelně scházely. Těžila z toho zejména dvojice Michaela Boorová a Laura Víchová. Prvně jmenovaná velmi pozorným čtením soupeřek v obraně a následným přesným rozehráním, druhá bleskovým sprintem a takřka neomylnou rukou. Když se navíc k tradiční střelkyni Yulii Kučerové přidala na spojce Anna Vodná a na pivotu Diana Michálková, nevěděl domácí celek, kde mu stojí hlava. Ještě víc jim ji zamotal veselský kouč Ľuboš Hudák, který prakticky celý druhý poločas praktikoval na jednu stranu velmi riskantní, na tu druhou ovšem složitě bránitelnou variaci se sedmi hráčkami v poli s odkrytou bránou. Tato taktika Veselí nevycházela pouze v rozmezí mezi 54. a 57. minutou, kdy tento tříminutový úsek vyhrál domácí celek 5:0. Panenky ovšem vzápětí opět pálily ostrými a žádné drama nepřipustily. Povzbudivou zprávou zároveň je, že si po dlouhém zranění připsala na své konto branku Barbora Olšová, která se prosadila ze značky sedmimetrového hodu.

Veselí: Nejezchlebová, Hřebejková – Kučerová 9/4, Víchová 8, Novotná, Štipčáková 1, Vodná 5, Lukšíková, Michálková 4, Kutálková, Pastorková 3/1, Olšová 1/1, Kubáčková 2, Boorová 6.