SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
18.04.2018

Panenky hostí v posledním kole Hodonín, oba týmy mají o co hrát

Hodně zapeklité bude poslední kolo MOL ligy házenkářek. V žádném případě se totiž nejedná o nějakou formální dohrávku soutěže. Většina celků ještě potřebuje bodovat a ani Poruba, která bude mít volný los, nebude dýchat v klidu. Jde jí o postup do play – off.

Závěrečné kolo začne už ve čtvrtek utkáním Mostu a Slavie Praha. Most je sice už jistým vítězem soutěže a nemusí tak mít teoreticky tu nejvyšší motivaci. Jenže! Domácí celek jistě nebude chtít slavit triumf v soutěži po porážce. Navíc budou Černí Andělé chtít Slavii oplatit prohru z Prahy. Slavie má přitom také silnou motivaci. Drží sice stále 2. místo v MOL lize, jenže případná prohra v Mostě může znamenat, že místo stříbra na ně zbude „jen“ bronz. Na stříbro si totiž stále brousí zuby Michalovce.

Další zápasy jsou na pořadu v sobotu. Od 15 hodin se Šaľa utká s Bánovci. V tomto zápase potřebuje bodovat Šaľa. V případě nečekaného zaváhání Michalovců se totiž může posunout ze 4. místa na konečnou 3. příčku MOL ligy.

Ostatní zápasy se hrají v 18 hodin. Panenky čeká derby s Hodonínem. Přestože mají postup do play – off jistý, ani ony nechtějí zaváhat. „Nevybíráme si proti komu chceme hrát v play – off, ale chceme se s diváky v dlouhodobé části rozloučit vítězstvím a v tabulce skončit, co nejvýše,“ uvedl kouč SHK Veselí nad Moravou Ľuboš Hudák. Veselanky navíc mají jistotu, že v případě jakékoliv výhry se posunou na konečnou 5. příčku MOL ligy a v play – off by jako 3. český celek hrály proti pražské Slavii. Tak vysoko Veselanky už hodně dlouho neskončily! Pro mladý celek by to navíc byla velmi dobrá vzpruha před zápasy play – off. Hodonín bude hrát play – out, kde v této sezóně body týmům zůstávají. Každý získaný už v MOL lize tak může mít cenu zlata.

Ve stejnou dobu se utká Olomouc se Zlínem a opět se dá očekávat drama. Olomouc totiž ještě postup do play – off nemá zajištěn. Ten totiž aktuálně drží Poruba, která si ovšem svou bilanci už nemůže vylepšit. Hanačky proto musí minimálně bodovat. Zlín, který bude hrát play – out, by naopak jakýkoliv bodík uvítal pro záchranářské boje. Na Hodonín má totiž jen 2 a na Písek 4 body náskoku. U Jihočešek se dá ovšem předpokládat, že své body do konce soutěže ještě navýší.

V již zmíněném duelu Písek – Trenčín mají Jihočešky silnou motivaci bodovat. V případě výhry nad posledním celkem tabulky by se jim totiž dva body mohly velmi hodit při zachraňování účasti v MOL lize i pro příští sezónu.

Zajímavý bude i poslední zápas mezi Michalovcemi a Prešovem. Michalovce jsou v tabulce MOL ligy 3., jenže východoslovenský celek může skončit 2., 3. a klidně i bez medaile! V případě výhry nad Prešovem a prohry Slavie v Mostě, budou Michalovce stříbrné (mají lepší bilanci vzájemných zápasů se Slavií), v případě remízy Michalovců, nebo výhry Michalovců a jakéhokoliv bodového zisku Slavie v Mostě, budou východoslovenky 3., pokud by ovšem Michalovce doma nečekaně klopýtly s Prešovem a Šaľa porazila Bánovce, hrají vzájemné zápasy ve prospěch Šaľe. V tom případě by Michalovce skončily až 4. Prešov se může v tabulce MOL ligy ještě posunout nahoru. Až kam by to bylo, by ukázaly výsledky ostatních zápasů.

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem