02.10.2019

Panenky doplatily na velké množství chyb v útoku

V předehrávaném utkání 5. kola MOL ligy házenkářek se překvapení nekonalo. Oslabené Veselanky podlehly podle očekávání mistrovskému Mostu. Soupeři vítězství zjednodušily vlastními chybami v zakončení. Český mistr po nich zakládal bleskové protiútoky, z nichž nemilosrdně trestal. Přibližně polovinu svých branek zaznamenal z trháků.

SHK Veselí nad Moravou – DHK Baník Most 23:32 (12:14)

Veselanky měly výborný vstup do utkání, když se ujaly vedení 2:0. Český mistr sice rychle srovnal skóre, ale ještě v 15. minutě vedl domácí výběr 6:5. Velkou zásluhu na tom měla devatenáctiletá pivotka Diana Michálková, která si při zakončování vedla až nečekaně zkušeně. Pak měl ale domácí výběr hluché místo až do 21. minuty, čehož dokázal Most využít k otočení stavu na 6:9. O šest minut později vedl Most už jen dvoubrankovým rozdílem (8:10). Pak dal ovšem za tři minuty čtyři branky a najednou byl tři minuty před poločasem stav 8:14. Ještě před odchodem do šaten Veselanky oplatily soupeři stejnou mincí. Nejprve se prosadila devatenáctiletá Barbora Olšová a následně přesně z křídla zakončila i Michaela Boorová. Když následně přidala další dvě branky Yuliia Kučerová, šlo se do šaten za téměř vyrovnaného stavu 12:14.
Po změně stran se domácí celek dopustil několika chyb v řadě v útoku a Most toho využil opět k odskočení na šestibrankový rozdíl. Domácí celek se nevzdával, přičemž ho v bráně několikrát výborně podržela brankářka Vanda Nejezchlebová. Ve 40. minutě byl rozdíl už jen čtyřbrankový (15:19). Víc se ovšem našim hráčkám stáhnout nepodařilo. Zejména spojky měly problém projít přes houževnatou hostující obranu, byť se o to neustále pokoušely. Pořádný příděl modřin si ze zápasu asi odnesla Olšová, nejaktivnější z veselských spojek ve druhé půli.
Závěr zápasu odehrál Most s hodně vysunutou obranou 3:3. Proti ní dokázaly úspěšně hrát jen ty nejsvižnější Veselanky: Laura Víchová, Barbora Olšová, Diana Michálková a Míša Boorová. To ovšem na českého mistra nestačilo, a tak si odvezl ze Slovácka devítibrankové vítězství.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: Podařila se nám koncovka prvního, ale nezachytili jsme nástup do druhého poločasu. Mrzet nás může opravdu velké množství neproměněných šancí. Dnes nám dobře zachytala brankářka Vanda Nejezchlebová. Nedisciplinovaností v útoku jsme toho ale moc nedokázali využít. Vlastními chybami jsme nahrávali Mostu na protiútoky, z nichž trestal.

Jiří Tancoš, trenér DHK Baník Most: Dnes jsme neměli v útoku příliš vysokou úspěšnost, na druhou stranu 23 obdržených branek není zase tak špatné. Hráli jsme obranu 6:0 a později i 3:3. Zkoušeli jsme rychlé zakončení. Holky hrály určitě naplno. Na Ligu mistryň by ale takový výkon podle mne nestačil.

Veselí: Nejezchlebová, Hřebejková – Kučerová 6/1, Víchová 1, Novotná, Štipčáková, Vodná 2, Klimešová A., Michálková 5, Kutálková 1, Olšová 3, Janoušková, Kubáčková, Boorová 5/1.

Nejvíce branek Mostu: Borovská 8, Zachová 4, Kostelná 4/1.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček
Sedmimetrové hody: 4/2:3/1.
Vyloučení: 4:2.