16.09.2017

Panenky dokázaly smazat šestibrankovou ztrátu, přesto nakonec prohrály

SHK Veselí nad Moravou – Duslo Šaľa 22:23 (11:14)

Utkání ve Veselí začalo kvůli přímému přenosu v televizi 213 již v 15 hodin a diváci viděli napínavý duel až do posledních sekund. Hostující celek si vypracoval na konci poločasu tříbrankový náskok, který krátce po změně stran navýšil až na 12:18. V tu chvíli se zdálo, že je utkání rozhodnuto, ale domácí tým se odmítl vzdát. Veselanky ale přidaly na důrazu a tři minuty před koncem vyrovnaly stav na 20:20. V závěru hostující Klučková dostala červenou a vzápětí i modrou kartu za urážku rozhodčího. Zápas rozhodla ve prospěch hostujícího celku Ivana Bahýlová, která dvacet sekund před koncem proměnila nařízený sedmimetrový hod, který byl  dost sporný. Koneckonců posuďte sami ze záznamu na TV COM. Situace začíná v čase 1:17:35.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Věděli jsme, že to utkání bude velmi těžké, a že budeme muset hrát celých 60 minut. Zpočátku jsme hráli dost kostrbatě. V poločase jsme si řekli, že ještě není nic ztraceno. Soupeř nám přesto odskočil až na šest branek. Děvčata ale hodně zabojovala a dokázala se dotáhnout až na remízu. Hráčkám chci poděkovat za bojovnost. Zápas rozhodla jediná střela.

Michal Lukačín (trenér Duslo Šaľa): Viděli jsme velmi emotivní zápas. Vypracovali jsme si šestibrankový náskok. Vlastní chybou jsme ale dovolili soupeři se dotáhnout. Měli jsme trochu štěstí. Nečekal jsem, že se takto nadřeme a budeme strachovat o body. Klidně jsme mohli i prohrát.

Veselí: Lekešová - Olšovská 6, Šustková 5/1, Novotná 4/2, Lukšíková 3, Slováková, Vinklárková 2, Žáčková, Valovičová, Divílková, Soldánová 2.

Branky Šaľy: Klučková 8/2, Pócsiková 3, Bujnochová 3, Rácková 2, Königová 2, Bahylová 2/1, Vargová 2, Némethová 1.
Vyloučení: 2:3, Klučková (Šaľa) modrá karta
Sedmičky: 3/3:4/3.
Rozhodčí: Králíček, Letev.