SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
19.02.2017

Panenky doháněly ztrátu z úvodu utkání marně

Ve znamení stíhací jízdy našich žen se nesl interligový duel mezi SHK Veselím nad Moravou a HK Partizánske. Náš tým nastoupil do utkání výrazně oslaben o dvojici zraněných hráček Jana Šustková – Nikol Vinklárková, která v předchozím duelu v Trenčína nastřílela celkem 13 branek (Jana byla nejlepší střelkyní utkání s 8 góly, Nikol byla společně s Dagmar Lukšíkovou druhá nejlepší střelkyně Veselí). Důvodem byly zdravotní komplikace, které se projevily na pátečním tréninku, tedy těsně před zápasem.

SHK Veselí nad Moravou – HK Partizánske 24:25 (10:13)
Absence dvou klíčových hráček padla na náš tým v úvodu utkání jako těžká deka, z níž se dokázala vymanit jediná hráčka – Kristína Pastorková a částečně i Nikoleta Krokavecová. To ale na vyzrálý tým Partizánského se zkušenými: Michnovou, Gerič a Hollou bylo málo. Výsledkem byl v 16. minutě alarmující stav 4:11 a kouč Ľuboš Hudák si málem začal rvát vlasy. Zápas ale ještě zdaleka nebyl rozhodnutý, na čemž měla lví podíl brankářka Simona Lekešová, která sérií několika úspěšných zákroků dala spoluhráčkám naději. Závěr poločasu pak jednoznačně patřil našemu týmu, který dokázal snížit stav z 6:13 až na 10:13.
Po změně stran si sice hostující tým své vedení pojistil a zvýšil na pětibrankový rozdíl, nicméně 14 minut před koncem utkání to bylo už jen o dva góly. Naše hráčky praktikovaly osobku na Gerič a Michnovou, což ale dokázala využívat zejména Hollá. Sedm minut před koncem byl přesto rozdíl ve skóre už jen jednobrankový a diváky čekal strhující závěr. K dramatu ale nakonec přece jen nedošlo. Zřejmě nejlepší hráčka utkání Klaudia Michnová v pravou chvíli pro svůj tým vzala odpovědnost na sebe a zajistila, že i ve druhém vzájemném utkání obou celků v sezóně vyhrál šťastnější, nikoliv lepší tým jednobrankovým rozdílem.

Tibor Csollár (trenér HK Partizánske): Měli jsme problém sestavit sestavu, ale v podobné situaci byl i domácí celek. Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale domácí na to postupně na to našli recept a začali nás dotahovat. Nakonec to pro nás dopadlo šťastně. Vyhrál šťastnější tým.

Ľuboš Hudák (trenér SHK Veselí nad Moravou): Říkal jsem hráčkám před utkáním, že nemůžeme začít hrát až v 10. minutě. Pak doháníme skóre a stojí nás to mnoho sil. S takovým množstvím chyb je těžké vyhrát zápas. Máme problém také se sestavou, máme už opravdu moc zraněných hráček. Myslím si, že i přesto jsme měli vyhrát.

Sestava a branky Veselí: Vašulková, Sedláčková, Lekešová – Olšovská 4, Kosinková, Novotná 4/2, Lukšíková 4, Slováková, Pastorková 5, Melichárková, Soldánová 2, Krokavecová 5.

Branky Partizánského: Hollá 8, Gerič 7/1, Michnová 6/2, Španihelová 3, Szökeová 1

Sedmičky: 2/2:3/3. Vyloučení: 3:5, rozhodčí: Baader, Novotný ml., 230 diváků.

Fotky ke stažení jsou tady: https://uloz.to/!kMs4ltgjHSSA/veseli-partizanske-zip

Hlavní partneři

Omina sport
Jihomoravská krajská unie ligových klubů
Salix International
Lavare
REHA 2015, s.r.o.
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem