02.11.2019

Panenky derby zvládly

Důležité dva body si v dnešním utkání 9. kola MOL ligy připsaly ženy SHK Veselí nad Moravou. V domácím prostředí vyhrály nad tradičním rivalem ze Zlína a v aktuální tabulce postoupily na 7. příčku, když přeskočily pražskou Slavii.

SHK Veselí nad Moravou – Handball PSG Zlín 24:19 (11:8)

Vstup do derby vyšel lépe hostujícímu Zlínu, který po 5 minutách vedl 0:3. Domácí hráčky se tím ale nenechaly rozhodit a už v 9. minutě bylo srovnáno na 4:4. Hostující celek se dokázal dostat do vedení naposled ve 14. minutě, kdy vedl 5:6, jenže pak přišla čtyřbranková smršť domácích, které otočily vývoj na 9:6. Velkou roli na tom měla Tereza Kubáčková, která branky nejen střílela, ale vybojovala i několik míčů v obraně. Tři minuty před koncem poločasu dopadla po obranném zákroku nešťastně hostující Eva Minarčíková, kterou musela odvézt záchranná služba do nemocnice na ošetření.
Po změně stran si Veselanky udržovaly několikabrankový náskok, který narostl až na sedm gólů. Jistotou přitom byla pivotka Diana Michálková, která pokračovala ve výborných výkonech z minulých utkání. V samotném závěru Zlín stav už jen zkorigoval na pětibrankový rozdíl.

Sestava a branky Veselí: Nejezchlebová, Hřebejková – Kučerová 4/1, Víchová 1, Novotná 3, Štipčáková, Vodná 2, Lukšíková, Klimešová A., Michálková 7, Kutálková, Pastorková, Kubáčková 6, Boorová 1.

Nejvíce branek Zlína: Hubová 6, Herbočková, Kolářová a Sekulová L. po 3. Rozhodčí: Horák, Hanák. Sedmimetrové hody: 4/1 – 3/2. Vyloučení: 7:8. Diváci: 200.

Ľuboš Hudák, trenér Veselí nad Moravou: „Zlín si evidentně na začátku zápasu věřil. My jsme se zpočátku nemohli dostat do tempa. V útoku jsme to odehráli takříkajíc profesorsky. v obraně se nám ale dařilo získat hodně balónů. Nedařilo se nám dostat do brejků, neustále jsme museli hrát na postavenou obranu, což je škoda, mohli jsme dát o několik branek víc. Důležité jsou ale dva body a jsem rád, že jsme to zvládli.“

Marek Kolář, asistent trenéra Zlín: „V určitých částech jsme odehráli vyrovnané utkání, ale zabíjeli jsme se vlastními chybami. To je náš hlavní problém, který nás trápil už i v předchozích zápasech. Když se k tomu přidaly individuální chyby v obraně, Veselí to zúročilo a vyhrálo.“