SHK Veselí nad Moravou

Facebook - HC Veseli nad moravou Logo
13.01.2020

Panenky daly zapomenout na výkon s Porubou, z Prešova odvezly oba body

Ženy SHK Veselí nad Moravou udělaly jasnou tečku za nepovedeným domácím utkáním s Porubou. V Prešově hned od úvodních minut jasně kráčely za oběma body. Ty jim usnadnily pozici pro pravděpodobné boje ve skupině play – out a zároveň udržely ještě i teoretickou naději na play – off.


ŠŠK Prešov – SHK Veselí nad Moravou 25:30 (12:17)

Panenky měly doslova raketový start do utkání. Nastoupily do něj s konsolidovanou obranou a údernou hrou roztaženou po celém brankovišti. Střelecky se od úvodu dařilo zejména Míše Boorové, která se v úvodních šesti minutách prosadila dvakrát. Když přidaly přesné trefy i Kristína PastorkováDášou Lukšíkovou a v brance se několika zákroky předvedla Vanda Nejezchlebová, svítilo na tabuli skóre 0:4 a domácí kouč si okamžitě vybral oddechový čas. Rozjeté Veselanky ale pokračovaly v náporu až do 11. minuty, kdy byl stav 2:7. Pak se třikrát v řadě prosadily domácí hráčky, které snížily až na 5:7. Boorová ale domácím další přiblížení nepovolila. V rozmezí jediné minuty přidala další dvě branky (v obou případech po hezké souhře s Annou Vodnou), což navíc pojistila zřejmě nejlepší hráčka na hřišti Pastorková a skóre 6:10 bylo opět nadějné. Čtyřbrankový náskok si pak naše hráčky odnesly i do šaten před druhým poločasem.

Ve druhé půli si vysoký standard v bráně udržovala Nejezchlebová. Nutno však říci, že jí Panenky oproti duelu s Porubou mnohem více pomáhaly. Proti taktickému výkonu našich házenkářek měly domácí hráčky problémy a nejblíže se k Veselankám přiblížily na dvě branky (ve 47. minutě, kdy snížily na 20:22). Naše ženy ale zabraly v pravý okamžik. Nejprve se hezky na křídle uvolnila Kateřina Novotná, ze sedmičky namířila přesně Tereza Kubáčková, z bleskového trháku přelobovala domácí brankářku Laura Víchová a vzápětí se na pivotu prosadila Pastorková. Čtyři důležité branky za pouhé tři minuty, díky který byl v 50. minutě stav 20:26. Panenky si pak závěr v poklidu pohlídaly a těsně před sirénou zakulatily svou bilanci na 30 branek, když se opět prosadila Pastorková.

Zatím neoficiálně (stále dosud nemám k dispozici oficiální zápis)
Veselí: Nejezchlebová, Hřebejková – Víchová 2, Novotná 3, Štipčáková, Vodná 2, Lukšíková 4, Michálková, Kutálková, Pastorková 9/2, Kubáčková 3/1, Boorová 7.

Sedmičky: 3/2:4/3.
Vyloučení: 3:2.
Rozhodčí: Cibere, Richvalský.
254 diváků.

Hlavní partneři

Omina sport
VHS Břeclav
Salix International
Veselí nad Moravou
Jihomoravský kraj
Pontinagas s.r.o.
MOL Liga

Partneři

Svitálek
STAVEBNÍ FIRMA PLUS s.r.o.
bowlingcity
Kordárna
Dorner Kebab
Siempelkamp
Branopac cz
AZ okna
Molten
Rehband

Mediální partneři

Slovácko
Televize Slovácko
Hodonínský deník
Dobrý den s Kurýrem