29.10.2015

Oslabené Veselí prohrálo s Partizánským. Trenér Pernický ocenil snahu

Byla to tutovka. Zápas, který asi nemohl skončit jinak. Házenkářky Veselí nad Moravou i v oslabené sestavě podaly proti Partizánskému statečný výkon, na zkušeného soupeře to však nestačilo. Panenky v osmém interligovém kole podlehly slovenskému rivalovi 19:26 a v tabulce WHIL zůstaly mimo pozice znamenající postup do play-off na desátém místě. Nyní je čeká derby ve Zlíně.

Sedmnáctiletá křídelnice Veselí nad Moravou Nikol Soldánová (s číslem 24) nastřílela Partizánskému sedm branek.Autor: Jaroslav Kolísek

Po remíze s Prešovem své svěřenkyně právem káral, nyní je trenér Radim Pernický i přes prohru zaslouženě chválil. Házenkářky Veselí nad Moravou proti Partizánskému dřely od začátku do konce, nakonec ovšem přesile nedokázaly vzdorovat.

„Musím pogratulovat soupeři k vítězství, protože výsledek odpovídá současnému stavu našeho družstva. Já musím před holkami smeknout. Na to, s čím vším se nyní potýkáme, děvčata odehrála povedené utkání," uvedl veselský kouč Radim Pernický, který z mladého kolektivu vyzdvihl hlavně výborný výkon sedmnáctileté křídelnice Nikol Soldánové. „Na svůj věk odehrála vynikající utkání," prohlásil Pernický.

Ten měl ve svátečním duelu k dispozici pouze osm hráček a tři brankářky. Kromě zraněné Varjassiové domácímu týmu scházely ještě opory prvoligových Kunovic, Angelina Viniatynská s Evou Romanovou. Zkušené házenkářky musely ve středu do Plzně. Zcela fit ovšem nebyly ani další veselské hráčky, některé z nich dokonce nastoupily se sebezapřením.

Na palubovce zrekonstruované haly se tak po dlouhé době objevila i Jasmínka Vargová. Slovenská kanonýrka sice ještě není po operaci kolena stoprocentně fit, družstvu však chtěla pomoct a šla zahrávat sedmimetrový hod. Gól ovšem nedala.

Veselanky měly i v okleštěné sestavě famózní vstup do utkání, když po šesti minutách vedly 4:0. Partizánske ale postupem času přidalo a v polovině prvního dějství srovnalo skóre na 6:6. Panenky si rychle vzaly vedení zpět a v 19. minutě vedly 10:8. V té době už v domácí brance byla Simona Lukešová, která nahradila Vandu Nejezchlebovou. Slovenský celek ale zvládl závěr prvního poločas lépe a do kabin šel s jednobrankovým náskokem.

„Na to, kolik nás bylo, jsme odehrály slušné utkání. Bojovaly jsme, v prvním poločase nám celkem klapala i obrana, v brance nás několikrát podržela Síma (Lukešová – pozn. red.), takže tomu odpovídal i poločasový výsledek," uvedla domácí pivotka Nikol Vinklárková.

Vyrovnaný duel rozhodla pasáž od 39. do 48. minuty. Za nerozhodného stavu 13:13 mladý domácí tým na chvíli zkolaboval a hostující družstvo soupeři odskočilo na 19:14. Veselanky na rozhodující trhák nedokázaly zareagovat a ve zbytku utkání už pouze doháněly náskok protivníka. „Druhá půle už byla z naší strany nic moc. V útoku jsme někdy zbytečně ztrácely balony, čehož zkušený soupeř využil a začal po rychlých protiútocích trestat naše chyby. Partizánske nám začalo odskakovat a na to jsme už nedokázaly zareagovat," pronesla Vinklárková.

Slovenský tým vedení nepustil a duel v klidu dohrál. Na palubovce kralovala především hostující Klaudia Michnová, dobře však hrála i zkušená pivotka Petra Štetáková, která se proti bývalému klubu blýskla dvěma důležitými zásahy. „Nejsem na sto procent spokojený s výkonem, ale na druhé straně jsme vyhráli u soupeře, který je doma velmi nepříjemný. Ve Veselí se nám vždycky hrálo hodně těžce. Ani nyní to nebylo jednoduché," přiznal hostující trenér Peter Olšavský. „Děvčata jen velmi málo úseků v zápase dodržovala to, co jsem po nich chtěl. V prvním poločase se nám nedařilo střelecky, v obraně jsme se nehýbali, dělali fauly a byli pasivní. S úvodní části jsem byl velmi nespokojený," přidal kouč Partizánského.

Hostující družstvo se ovšem po přestávce zlepšilo. Hráčkám Slávie pomohla krátká pauza i poločasová domluva. „Ve druhé půli holky začaly více běhat. Dokázaly jsme proměnit i šance. Naším největším problémem i tak bylo zakončení. Spokojený jsem nakonec s výsledkem i dvěma body," dodal Olšavský.

Nejlepšími domácími hráčkami a střelkyněmi byly dvě sedmnáctileté dorostenky Nikol Soldánová s Janou Šustkovou. Dcera bývalého ligového fotbalisty podala výtečný výkon, který korunovala sedmi brankami. Šustková se trefila pětkrát.

Náročný týden slovácký celek zakončí v sobotu ve Zlíně, kde je na programu další derby dvou tradičních moravských rivalů.

Interliga žen, kolo, 8. kolo

SHK Veselí nad Moravou – Slávia Partizánske 19:26 (10:11)

Nejvíce branek: Soldánová 7, Šustková 5/2, Lukšíková 4 – Michnová 8/2, Savičová, Geričová 4, Hollá 3

Rozhodčí: Králíček, Letev

Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2

Vyloučení: 3:3

Diváci: 240

Veselí nad Moravou: Lekešová, Nejezchlebová, Sedláčková – Olšovská, Zelinková 3/1, Lukšíková 4, Vinklárková, Šustková 5/2, Stará, Soldánová 7, Vargová

Partizánske: Súlovská, Škvareninová – Karásková, Savič 4, Blažeková, Szökeová, Gerič 4, Šimáková, Španihelová 1, Michnová 8/2, Bettáková, Janšáková, Korcová, Štetáková 2, Krajčovičová 1, Hollá 3

8. kolo: Prešov – Šaľa 18:29 (8:10), Most – Zlín 29:20 (19:9), Poruba – Olomouc 28:23 (17:12), Písek – Michalovce 17:30 (7:16), Plzeň – ŠKP Bratislava hraje se 17. listopadu.

Benefiční koncert pro Michalku se koná už v sobotu

Do nové poločasové soutěže sedmimetrových hodů o dvě stě korun se žádný z diváků nepřihlásil, tato částka tak společně a dalšími dary půjde na podporu dvouleté Michalky, která se narodila s geneticky vrozenou vadou svalstva a dechové nedostatečnosti. Hráčky a funkcionáři házenkářského interligového klubu se rovněž připojili k akci na podporu mladé dívky. Vše vyvrcholí ve veselském kulturním domě, kde se v sobotu 31. října uskuteční benefiční koncert pro Michalku. Začátek je v šestnáct hodin. „V rámci programu vystoupí žáci hudebního a tanečního oboru Základní umělecké školy Strážnice a dětský folklorní soubor Štěpnička," informovala dlouholetá opora slováckého celku a členka výkonného výboru SHK Veselí nad Moravou Jarmila Kočí.

Autor:Libor Kopl