29.03.2019

Oslabené Panenky jasně přehrály Plzeň a zajistily si postup do play - off

Házenkářky SHK Veselí nad Moravou nastoupily do zápasu proti Plzni bez tří zraněných hráček základní sestavy (brankařky Lekešové a spojek Michnové a Kučerové). Přesto tahaly za kratší konec pouze v úvodních minutách utkání. Plzeň porazily dvanáctibrankovým rozdílem. Náš celek si touto výhrou dvě kola před koncem Mol ligy definitivně zajistil postup do play – off.

SHK Veselí nad Moravou – DHC Plzeň 33:21 (15:10)

Úvodní branku zápasu dala agilní Dáša Lukšíková, pak přebraly taktovku na 5 minut hostující hráčky, které odskočily až na 1:4 (6. minuta). To bylo ale z jich strany vše. Ve 13. minutě to bylo již 6:4 pro Veselí a od tohoto okamžiku naše hráčky cílevědomě kráčely za oběma body. Paradoxně přitom nebylo příliš znát, kdy na hřišti hrají hráčky základní sestavy, a kdy jejich kolegyně z lavičky. V brance navíc hru až překvapivě kvalitně jistila Adéla Hřebejková. Už v poločase mělo Veselí nadějný pětibrankový náskok. Střelecky se v první půli dařilo hlavně Kristíně Pastorkové.

Po změně stran zpočátku držela Plzeň pěti až šestibrankovou ztrátu, a to až do stavu 19:13 (40. minuta). Pak si na pět minut pronajala míč Míša Boorová, která v tomto úseku zaznamenala quatrotrick (čtyři branky) a Veselí mělo rázem desetibrankový náskok. Kouč Veselí postupně posílal na hřiště všechny hráčky, které se mu odvděčily tím, že každá z nich vstřelila aspoň jednu branku! V závěru utkání se na hřiště dostala i brankářka Gabriela Kotásková, která si odnesla ze zápasu 100 % bilanci. Nejprve chytila střelu hostujících hráček a po dalším útoku Plzně lapila i sedmimetrový hod. Bez ohledu na ostatní výsledky tohoto kola a zbývajících dvou mají Veselanky již jistý postup do play – off, kam si zajistily místo jako druhý celek po Mostu.

Richard Řezáč, trenér DHC Plzeň: „Nezbývá nám než soupeři pogratulovat. Jen v úvodních minutách jsme byli houževnatým soupeřem. Nepodařilo se nám přenést na hřiště to, co jsme si stanovili před zápasem.

Ľuboš Hudák, trenér SHK Veselí nad Moravou: „Body jsme nutně potřebovali. V úvodu zápasu jsme nehráli koncentrovaně, pak jsme se ale dostali do tempa. Hřebejková zachytala velmi dobře, to bylo důležité. Ve druhé půli jsme hráli více na rychlé útoky, ze kterých jsme dávali snadné góly.

Veselí: Hřebejková, Kotásková – Zemčíková 1/1, Novotná 1, Lukšíková 1, Valovičová 1, Klimešová A. 1, Divílková 2, Kutálková 1, Pastorková 7/2, Veselková 3, Žitňanová 3, Kubáčková 5, Boorová 7/2.

Nejvíce branek Plzně: Oravcová 6, Mudrová 3, Franzová 3/1.

Sedmičky: 5/4:3/1.
Vyloučení: 2:4.
Rozhodčí: Pavlát, Točík.